Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Ortak Alanların (Usulüne Uygun Olarak) Kullanılması

Başlatan ck0902, Ekim 28, 2017, 07:18:54 ÖÖ

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sayın <alper5677>

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap
Mrb ben sorum şu , bizim apartman yeni hala birkaçı boş ama yönetim seçildikten sonra otoparkın bir kısmına basketbol sahası yapmak istiyorlar bu alan binanın sağında oturanların yatak odalarına çok yakın mesafede ve komşu binayada çok yakın , bu fikri sunanlarda apartmanın solunda oturanlar  ;) . bu kararın alına bilmesi için oy çocunluğu mu , oy birliği mi gerekir . karar alınsa bile ilk 4-5 katta oturanlar gürültüye maruz kalacaklar  bu katlarda oturanları koruyan bir kanun yok mu cevap verirseniz sevinirim tşkler

Anagayrimenkül Yönetim Planında tanımlandığı şekli ile ile yönetilir. Söz konusu alan, Yönetim Planında Otopark şeklinde tanımlı ise veya (sığınak gibi) özel alan ise amacı dışında kullanılmaz.

Söz konusu alan Yönetim Planında tahsis edilmiş bir alan değilse, Kat Malikleri Kurulunun 4/5'i ile oylanarak ve karar alınarak Basketbol Sahası olarak tanımlanabilir. Buna Yönetim Planını değiştirme yöntemi denir.

Eğer Yönetim Planını değiştirmeden bu karar alınacak ise Kat Malikleri Kurulunun Oy Birliği ile alınan bir karar ile gerçekleştirilebilir.

Her iki durumda da alınan karar Tapuya Şerh Düşülmelidir.

Karar ve/veya Tapu işlemleri eksik yapılırsa alınan karar sadece Niyet niteliğinde olup uygulanabilir değildir.

Karar ve Tapu İşlemleri usulüne uygun alınsa dahi Kat Mülkiyeti Kanunun 18/1 Maddesi gereği Kat Malikleri birbirini rahatsız etmemekle yükümlüdürler. Buna bağımsız bölümden bir şekilde yararlananlar (kiracı vb.) dahildir.

Alınan Kararı Hak Düşürücü Süre dahilinde inceleyip duruma göre hareket etmelisiniz. Hak Düşürücü Süre içinde Alınan Kararların İptali Davası açılmaz ise karar, iptal edilinceye kadar uygulanır.


Linkback: Ortak Alanların (Usulüne Uygun Olarak) Kullanılması


  • Gösterim 2,968 
  • Yönetim Planı İle İlgili Konular
  • 0 Yanıtlar

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler