Katmülkiyeti.Com


Apsiyon Yöneticinin Yanında

"Apsiyon Yöneticinin Yanında"

Gündem


İzlemek İçin Tıklayın...  Apartman ve Site Yaşamında Evcil Hayvan Beslenmesi...

"Apartman ve Site Yaşamında Evcil Hayvan Beslenmesi....Dilediğiniz Zaman İzlemek İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayınız... Apsiyon Youtube"

Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

GEÇİCİ YÖNETİMİN DEVRİ SONRASI YÖNETİM PLANI DEGİŞİKLİGİ

Başlatan mzeybel, Nisan 30, 2014, 04:14:26 ös

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

11 bloktan oluşan toplu yapıda ikamet ediyoruz. Geçici yönetimin devri için yapılan seçimler sonrası blok yönetici ve denetçileri seçimi yapıldı. Bu hafta Temsilciler Kurulu toplanarak Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu seçimleri yapılacak. Müteahhit grup tarafından hazırlanmış Site yönetim planımızın değiştirilmesini de gündeme almak istiyoruz. Size danışmak istediğim bazı konular var;
1. KMK da Toplu Yapı ile ilgili Md. 70 in ilk bölümünde "Yönetim planının değiştirilmesi için toplu yapı temsilciler kurulu üyelerinin temsil ettikleri bağımsız bölümlerin tamsayısının beşte dördünün oyu şarttır", ikinci bölümünde "Geçici yönetimle ilgili yönetim planı hükümleri, toplu yapı alanındaki bağımsız bölüm maliklerinin beşte dördünün oyları ile değiştirilebilir" cümlesi geçiyor, Site yönetim planımızda 70. maddenin ilk bölümündeki cümle yer alıyor, ikinci bölüm yer almıyor. İkinci cümle gider paylaşımını etkileyen oy birliği ile karar alınacak konular dışındaki maddeleri değiştirmemize izin verir mi?
2. Toplu yapı ortak giderlerinin paylaşımı konusunda KMK ya paralel olarak Site yönetim planımızda "Toplu yapı kapsamındaki bloklarda blok kat maliklerinin ortak kullanım ve yararlanmasına tahsis edilmiş ortak yer ve tesislere ilişkin ortak giderler, o bloktaki kat malikleri tarafından TOPLU YAPI'daki bütün bağımsız bölümlerin ortak kullanım ve yararlanmasına tahsis edilmiş tesis ve yerlere ilişkin ortak giderler ise bütün kat malikleri tarafından karşılanır" ifadesi ile eşit olarak ve arsa paylı olarak paylaştırılacak giderlerin açıklaması yer almakta. Toplu yapıda blok giderlerini ayırmanın zorluğu konusunda sıkıntılar yaşanacağını, elektrik, su, ısınma, sıcak su için ara sayaçlar konulması gerekeceğini ve muhasebesel açıdan da çok zorlanacağımızı düşünüyoruz. Bu maddeyi değiştirmek için 530 kat malik yada vekilinin toplanması sonrası, oy birliği mi aranır, oy çokluğu mu?
3. Yönetime aday arkadaşlarla değerlendirmelerimizde geçmiş dönem ibrası ve geleceğin de incelenmesi açısından Yeminli Mali Müşavir'e defterlerimizi onaylatma görüşü tartışılıyor, bu işlem yasal olarak mümkün müdür, ibra etmeme durumunda mahkemece YMM raporu kabul görür mü, mahkeme kendi bilirkişi mi atar. YMM ile çalışma konusunun da Site Yönetim Planına eklenmesi gerekir mi ?
Teşekkürler.
Linkback: GEÇİCİ YÖNETİMİN DEVRİ SONRASI YÖNETİM PLANI DEGİŞİKLİGİ Mesajı Paylaş


  • Gösterim 4,996 
  • Yönetim Planı İle İlgili Konular
  • 0 Yanıt





Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmukiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.