KatMulkiyeti.Com Her Bininci Üyesine Tam İçtihatlı ve Açıklamalı Kat Mülkiyeti Kanunları Seti Hediye Etti. Sıra 13.000 Üyede!

Reklam Alanı !

Gönderen Konu: ESKİ YÖNETİM PLANI  (Okunma sayısı 2066 defa)

  • CECOLAND
  • Üye
  • **
  • İleti: 1
  • Nerden: İstanbul
  • 0

  • AKTIFLIK

    DENEYIM
    *
    SEVIYE
    **
  • Çevrimdışı
ESKİ YÖNETİM PLANI
« : Eylül 29, 2016, 02:36:33 ös »
           Şu anda ayrı ayrı isimlerle ve yönetimleri olan 8 bloktan oluşan bir siteyiz.Daha önce S.S.Yapı Kooperatifi olarak tek yerden yönetiliyormuş.Bu kooperatif tasfiye olduktan sonra 8 blok yönetim olarak ayrılmış ve birde iki katlı garaja ve bahçeye  bakan 4 çalışanlı bir üst yönetim teşekkül ettirilmiştir.Binalar ayrı ayrı isim ve yönetimlerle kendi aidatlarını toplayıp nuhasebelerini tutuyor ve kendi Genel Kurul Toplantılarını yapıyor.Üst Yönetim'de ayrı toplantısını yapıp kendi muhasebesini tutuyor.Bütün bu işlermler daha önceki tasfiye edilmiş Kooperatife ait tapuya kayıtlı Yönetim Planı ile yapılıyor.Blokların ismi geçmiyor.
     SORUM ŞU: Bu yönetim planı geçerli mi,yoksa her bloğun adı geçen yeni bir Yönetim Planımı yapılmalı ?
« Son Düzenleme: Ekim 22, 2017, 01:01:34 ös Gönderen: CECOLAND »


  • Okunma sayısı 2066 defa
  • 1 Yanıt



  • ck0902
  • Forum Gurusu
  • *****
  • İleti: 329
  • 22
  • Katmulkiyeti

  • AKTIFLIK

    DENEYIM
    *
    SEVIYE
    **
  • Çevrimdışı
Ynt: ESKİ YÖNETİM PLANI
« Yanıtla #1 : Eylül 29, 2016, 03:46:21 ös »
Sayın <CECOLAND>
İyi günler.
Ana Gayrimenkulün tapuda tescilli adına hazırlanması şartı ile;

(1) Kat Mülkiyeti Kanununda ihtiyacı karşılanamayan özel durumlara karşı Yönetim Planı hazırlanabilir.
  (Örneğin: Site alanı içinde havuz bulunan ortak alanın özel kurallarla yönetilmesi gibi. Ancak Yönetim Planındaki hiç bir madde Kat Mülkiyeti Kanunun önüne geçemez. Örneğin "Denetçiler Kat Malikleri arasından seçilir" dendiğine göre (Yönetim Planında yazsa bile) Denetçi başka bir binada oturan kiracı/kat maliki olamaz.)
(2) Yönetim Planı sözleşme niteliğindedir.
(3) Yönetim planı oluşurken kat maliklerinin Oy birliği ile kabul edilmelidir. (Aksi geçersiz olur.)
(4) Yönetim Planı (oy birliği ile onaylanmış kat maliklerinin bulunduğu bina ve/veya toplu konut içerisinde) tüm kat maliklerini sorumlu kılar.

. Başka bir ana gayrimenkul için hazırlanan Yönetim Planı kullanılamaz.
. Yönetim Planı olmayan ana gayrimenkul Kat Mülkiyeti Kanunu hükümlerince yönetilir.
. Yasaya aykırı hazırlanmış Yönetim planı Sulh Hukuk Mahkemesinde Hakim Müdahalesi ile (kısmi) iptal edilebilir.
. Tapuda tescil edilmeyen Yönetim Planı geçerli değildir. İmza atanları bağlar. Daha sonradan satın alınan bağımsız bölümün yeni sahibini de bağlamaz.
« Son Düzenleme: Eylül 29, 2016, 03:53:37 ös Gönderen: ck0902 »


Paylas facebook Paylas linkedin Paylas twitter
 


ESKİ YÖNETİM PLANI Konusuna Ait Benzer Konular

ÖRNEK SİTE YÖNETİM PLANI
SİTE YÖNETİM PLANI..........................SİTESİSİTE YÖNETİM PLANI BİRİNCİ BÖLÜM GENEL HÜKÜMLER  Madde 1.               634 sa... Devamı...

Gösterim: 10200 - Yanıt: 0 - Başlatan:Ozan ÖZEN - KatMulkiyeti.Com
YÖNETİM PLANI
Dünyada ve ülkemizde değişen ve gelişen ekonomik ve sosyal koşulların gereği süregelen hızlı şehirleşme ve bunun bir sonucu olar... Devamı...

Gösterim: 6267 - Yanıt: 0 - Başlatan:Ozan ÖZEN - KatMulkiyeti.Com
YÖNETİM PLANI VE YAPTIRIMLAR
Merhabalar,Yeni bir yönetim planı hazırlanırken, özellikle kat maliklerinin borçları ve kat maliklerinin hakları konularında her... Devamı...

Gösterim: 5609 - Yanıt: 5 - Başlatan:blauschnee
YÖNETİM PLANI GEÇERLİLİĞİ
1) Tapuya şerh edilmeyen yönetim planı hukuken geçersiz midir?Yok hükmünde midir? Eğer öyle ise yasal dayanağı nedir?2) Yönetim ... Devamı...

Gösterim: 2377 - Yanıt: 1 - Başlatan:001
YÖNETİM PLANI GEÇERLİLİĞİ
Merhaba.Yönetim planı Tapu Sicil Müdürlüğüne Şerh edilmez ise geçersiz sayılır mı? Geçersiz sayılırsa yasal dayanağı nedir.? Bu ... Devamı...

Gösterim: 2912 - Yanıt: 1 - Başlatan:001