Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

BLOKLAR ÜST YÖNETİMİMİZ YASALMI?

Başlatan Nautilus, Ocak 22, 2018, 01:02:49 ÖÖ

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Her birinde 56 daire olan 4 bloktan oluşan bir sitede oturmaktayım.Her bloğun kendi yönetimi yanı sıra birde 4 bloğun Bloklar Üst Yönetimi var. Bu arada merkezi sistem ısıtma, aydınlatma vs. yok, her bloğun bahçeside ayrı, 4 bloğun tek ortak alanı otopark oda 2 bloğa 1 otopark , diğer 2 bloğada 1 otopark şeklinde ayrılmış (otopark aydınlatmalarıda her bloğun tek tek kendine ait olacak şekilde). Mevcut Yönetim Planı binaların ilk teslim zamanı (1988 yılı) yapılmış; tapudan kontrol ettirdik ve yönetim planının kopyasını aldık. bu yıla (2018) kadar hiçbir kayıt ayrıca sonradan yapılan değişiklik de yok.Ancak oturumun başladığı 1988 yılından 1999 yılına kadar her bloğun bağımsız yönetimi yanında Bloklar Üst Yönetimide varmış.1999 yılında bloklar üst yönetimi fesh edilmiş.2006 yılında bloklar üst yönetimi yeniden oluşturulmuş ve değişen yöneticilerle günümüze kadar gelinmiş.Bloklar Üst Yönetiminin bu fesih ve tekrar oluşturulmaları tapuya kesinlikle tescil ettirilmemiş.Yukarıda söz ettiğimiz 1988 yılında yapılan ve tapudan yeni aldığımız yönetim planının (alttaki linkte görüntüsü var) ilk sayfasındaki Madde 2'de 4 bloğu sanki tek ana gayrimenkul olarak tanımlamış.Bu tanımlamaya göre üst yönetim buna göre kurulmuş ve yasal sayılırmı? Hem blok yönetiminin  hemde üst yönetimin iptali için dava açacağım için soruyorum.
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap
Yardımcı olabilecek değerli arkadaşlara şimdiden sonsuz teşekkürler.
Linkback: BLOKLAR ÜST YÖNETİMİMİZ YASALMI?


  • Gösterim 2,445 
  • Yönetim Planı İle İlgili Konular
  • 1 Yanıtlar
(Tapuda tescil edilmiş) Yönetim Planında ne yazıyorsa yasaldır.

Yönetim planındaki bir usulsüzlüğe "Yönetim Planı Maddesinin İptali" ismi ile dava açmanız gerekir. Doğrudan yok sayamazsınız.


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler