Katmülkiyeti.Com


Apsiyon Akademi Yönetici Sohbetleri

Yönetim Planı (Birden Fazla Parsel Olursa Ne Olacak ? Nasıl Uygulanacak? )

Başlatan mühendis, Mayıs 07, 2008, 02:21:44 ös

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

öncelikle inanılmaz faydalı paylaşımlar yapan bu site için admin arkadaşların hepsinin ellerine emeğine sağlık diyorum.
[/quote]
Toplu Yapı Temsilciler Kurulu'nu ister Toplu Yapı Kat Malikleri Kurulu seçer, isterse blok yöneticileri Toplu Yapı Temsilciler Kurulu'nu oluşturur. Bu seçimi kanun sizlere bırakıyor. Ancak tapuda kayıtlı olan yönetim planınız var ise , bu yönetim planının önceki yönetim kurulu teşkili ile ilgili maddesinde belirtilen şekle uygun hareket etmenizde fayda var. (Eğer 28 MAyıs 2008 tarihine kadar Yönetim Planı Değişikliği gerçekleştiremeyecek iseniz!)
[/quote]
2008 yılından önce yapılmış her biri 8 veya 9 daire barındıran 5 bloktan oluşan bir sitenin yönetimindeyiz. toplu yapı temsilciler kurulundan henüz haberimiz olduğu için, 5 blokun da yönetimi tek elden yürütülüyor. kanunun bizlere yukarıda bıraktığı seçim için de şu anki yönetim kurulunun genel kurulda karar alması gerekiyor mu diye düşünüyorum.  yani bizim şu an: her bloğun kendi yöneticisi olmasına  ve tüm siteyi ilgilendiren ortak konular için blok yöneticileri, "toplu yapı temsilciler kurulu"nu oluşturarak bir topluyapı temsilciler kurulu başkanı seçmesi ve kararlar almasına........... karar verildi diyebilmemiz için boşluğa oy oranı olarak kaç yazılmalı?

bu konuya asıl uğrama sebebim, kömürlü merkezi sistemle ısınan sitemizde, doğalgaza geçiş konusunu genel kurullarda gündeme getirdiğimizde; 5 blok toplam metrekare alanı 2000 metrekareyi geçtiği için çoğunluk istemesine rağmen bir kaç kişinin itirazı ile bir türlü karar alamamız. bir doğalgaz firmasından fiyat alırken işyeri sahibi, "neden blok olarak karar almıyorsunuz?" deyince ben de işin yasal altyapısını araştırmaya başladım. biliyorum bu konuyla ilgili çok soru ve başlık var ama hepsini defalarca okumama rağmen bir türlü bizim durumumuzla bağdaştıramadım. bugün bu konudan kim en iyi anlar diye doğalgaz firmasından başladım, sonra emlakçı, avukat kim varsa gezdim. kimsenin bir şeyden haberi yok. parası neyse verelim dedim, yasaya aykırı bir şey yapıp sonradan başımız ağrımasın dedim ama avukat bile yarım ağızla yönetimi bloklara ayırma kararı alın yeter dedi. peki kaç oyla alınır bu karar dedim bilemedi.  ben de katmalikleri.com'a sığınarak yazdım. eminim aydınlatıcı bir cevap alacağım...
Mesajı Paylaş

tapuda mütahit apartmanın yönetim planında dukkanı asansor gıderlerınden muaf kılmış ve butun kat malıklerının rızası alınmadıkca onarım bakım yaptıramazlar diye madde koymuşlar bu konuda sıkıntı yasıyoruz 16 daire 1 dukkan olan bınada karak alınmakta sıkıntı yasıyoruz tapudakı yonetım planına gore  mantolama yaptıramazsınız dıyor dukkan sahıbı 20 sene oncekı tapuda alınan karar gecerlımı.
Linkback: Ynt: Yönetim Planı (Birden Fazla Parsel Olursa Ne Olacak ? Nasıl Uygulanacak? ) Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp