Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

İzlemek İçin Tıklayın...  Apsiyon Akademi Yönetici Sohbetleri

"Dilediğiniz Zaman İzlemek İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayınız... Apsiyon Yönetici Sohbetleri"

Yönetimin denetlenmesi

Başlatan Ozan ÖZEN - KatMulkiyeti.Com, Kasım 26, 2007, 10:54:27 ös

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Yönetimin denetlenmesi

Madde 41 – Kat malikleri kurulu,yöneticinin bu görevdeki tutumunu devamlı olarak denetler ve haklı bir sebebin çıkması halinde onu her zaman değiştirebilir. Hesapların denetlenmesi için yönetim planında belli bir zaman konulmamışsa,bu denetim her üç ayda bir yapılır.

Bununla beraber haklı bir sebep çıkarsa,hesap denetlenmesi her zaman yapılabilir. Kat malikleri kurulu denetim işini,kendi aralarında sayı ve arsa payı çoğunluğuyla seçecekleri bir denetçiye veya üç kişilik bir denetim kuruluna verebilir;bu halde denetçi veya denetim kurulu yönetim planında yazılı zamanlarda,eğer zaman yazılmamışsa,her takvim yılının ilk ayı içinde kat malikleri kuruluna verecekleri bir raporla denetim sonucunu ve ana gayrimenkulün yönetim tarzı hakkındaki düşüncelerini bildirir;bu rapor çoğaltılarak birer örneği taahhütlü mektupla kat maliklerine gönderilir.

Denetçiler bu raporu ve verecekleri kararları ve gerekli gördükleri diğer hususları,1 den başlayıp sıra ile giden sayfa numaraları taşıyan ve her sayfası noter mühürüyle tasdikli bir deftere geçirip tarih koyarak altını imza ederler.


Linkback: Yönetimin denetlenmesi Mesajı Paylaş


Forum'da Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız. Özel mesajların kamuya faydası yoktur! Arama için Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
  • Gösterim 20,366 
  • Yöneticilik Seçimi İLe İLgili Konular
  • 9 Yanıt
yaklaşık 3.5 yıldan beri aynı evde oturmaktayım ve mülk sahibiyim. bu zaman içinde apartmanda toplantı yapılmadı ve bu zaman içinde kendisinin yönetici olduğunu söyleyen üst kattaki komşum apartmanın tüm işleri ile ilgileniyor ve bizde aidatlarımızı veriyorduk.apartmanımız 5 katlı ve 10 daireli ama tek temel üzerinde  2 blok halinde 20 daireli. yanımızdaki bloğun yöneticisi ayrı. ama şimdi bloğun ortak alanı olan yere duvar yapılıyor ve bizde 3  ev sahibi karşı çıktık. çünkü herhangi bir toplantı olmadı ve bize bilgi verilemdi diye. ve yan bloğun yöneticisi ben karar aldım yaptıracağım sizde mecburen para vereceksiniz dedi.benim sormak istediğim her hangi bir toplantı olmadan ve bize sorulmadan nasıl karar alınır ve yaptırım gücü varmıdır.tşk.ederim Mesajı Paylaş

3,5 yıldır toplantı yapılmaması YANLIŞ! . Şu an yöneticiniz yasal değil. Sulh mahkemesine başvurabilir. Yönetici noter kanalı ile ihtar edilebilir. Yaptığı işler de yasal değil.

Anayapının ortak alanlarında kat malikleri kurulunca onaylanmayan yeni eklentiler, duvarlar vs. yapılması YANLIŞ, hele hele bunun için para ödenmesinin zorlanması külliyen YANLIŞ!

Karşı tarafın yaptırım gücü yoktur. Yasal toplantı kararı olmadan parayı ödetemez. İlamsız icra takibi yaparsa itiraz edersiniz konu sulh makkemesine gider. Mahkeme lehinizde karar verir. Avukat msaraflarınızı ve mahleme masraflarınızı yönetici öder. Bir de icra inkar tazminatını ayrıca öder.

Elinizi sağlam tutmanız için yöneticiye noterten yaptığı ilemlerin hukuksuz olduğuna dair ihtarname gönderin. Ve parayı ödemeyeceğinizi belirtin. KAZANIRSINIZ!

Mesajı Paylaş
Forum'da Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız. Özel mesajların kamuya faydası yoktur! Arama için Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

önce  çok teşekkür ederim vermiş olduğunuz cevap için. benim  eklemek istediğim ve cevabını öğrenmek istediğim bir konu daha vardır.diğer komşulardan duyduğum , kendisinin yönetici olduğunu söyleyen komşum  diğer  mülk sakinlerini tek tek dolaşıp karar defterine imza attırmış. ve 20 daireli bloktan 16 tane imza toplamış  bloğun ortak alanına  duvar yaptırmak için. şimdi diyormuş biz çoğunlukla karar aldık  vermeyenler paralarını ödesinler yoksa icra takibi yaptıracağım diye. böyle bir şey yapabilirmi ve biz cezalı duruma düşermiyiz. Mesajı Paylaş