Nisan 22, 2019, 12:18:50 öö


Reklam Alanı !

Yöneticinin haberi olmadan toplantı yapıp karar defteri çıkarmak yasal mıdır ?

Başlatan mrt.dnrts, Eylül 25, 2012, 01:47:19 ös

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

öncelikle herkese iyi günler. benim sorunum şu 20 dairelik bir apartmanda oturuyoruz ve yaklaşık 4 yıldır çatı sorunumuz var eski yöneticilere defalarca söylememize rağmen yapacağız deyip yapmıyorlar. sonunda bir yönetici çatının yapımı için toplantıda karar alıp çatıyı yaptırabilmek için para toplamaya başladı. ancak catı parası toplanırken asansör arıza yaptı ve aciliyet olduğundan dolayı asansöre öncelik verip toplanan çatı masrafından bu parayı karşıladık. daha sonra yönetici asansör revizyonu tutarını kat sakinlerinden talep etti. ancak diğer kat sakinleri bu parayı ödemek istemedi ve kendi aralarında toplantı yaparak apartman adına yeni karar defteri çıkarıp notere onaylatmışlar ve eski yönetimi fesh etmişler.
1- bu toplantının yöneticiyede bildirilmesi gerekmiyor mu ?
2- karar defterini yöneticiden talep etmeden yeni karar defteri çıkarmaları kanunen uygun mudur ?
3- kendi başlarına aidat toplamaya başladılar ve benim gibi 3 diğer kat sakinine icra takibi başlattılar buna hakları var mı ?
4- yönetici ve bizim yapmamız gerekenler nelerdir ?

yardımcı olursanız çok sevinirim...
Linkback: Yöneticinin haberi olmadan toplantı yapıp karar defteri çıkarmak yasal mıdır ? Mesajı Paylaş


  • Gösterim 5,640 
  • Yöneticilik Seçimi İLe İLgili Konular
  • 0 Yanıt

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp