Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Yöneticimiz Kat Malikleri Kurulunu Toplamıyor.

Başlatan hisar, Ocak 20, 2008, 12:28:58 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sitedeki yönetici, hicbir tarih belirtilmedigi halde en gec bir yil sonra toplantiyi yenilemek ve hesap vererek yeni yöneticinin secilmesini saglamak diye bildigimiz halde Yönetici kendi kafasina göre ben toplanti falan yapmiyorum ve kimseyede hesap vermek zorunda degilim gibi laflar yapiyor.
Benim sorum: Böyle bir seye yetkisi varmi? Dayanagi nedir? Yoksa yeni cikan KMK ya göre Toplu konutlarda 2 yilda bir toplanti yapilir meddesinemi dayaniyor.
Böyle olsa dahi 2007 Yilinin Hesabini vermek zorunda degilmi?
Beni aydnilatirsaniz cok sevinirim.

Saygilar
Linkback: Yöneticimiz Kat Malikleri Kurulunu Toplamıyor.


  • Gösterim 7,565 
  • Yöneticilik Seçimi İLe İLgili Konular
  • 3 Yanıtlar
Sn. hisar,

Anayapınızın Toplu Yapı Unsuruna girip girmediğini tarfiflememişsiniz. Ancak forumda bu konuda yazılmış makalelerden yararlanabilrsiniz.

Benim yanıtım şudur:

Öncelikle toplu yapı dahi olsa , 2007 yılında 28 Kasım 2007 tarihinden önce yapılmış tüm genel kurullar kanunun değişen hükmünden faydalanamazlar. Yani bu yapılarda yönetici bir yıllık seçilmiş ve görev almıştır. Yöneticinin veya site yönetim kurulunun kendi insiyatifine göre, hatta kat maliklerinin çok büyük bölümü istese dahi benim yönetim dönemim bir yıl daha uzadı şeklinde karar veremezler. Bu sözünü ettiğim yapılarda 2008 genel kurulları aynen yapılacak eğer anayapı toplu yapı tanımına uyuyorsa o taktirde yönetim kurulları 2 yıl görev alacak ve diğer genel kurullar 2010 yılında yapılacak.

Ancak apartman, tek blok yapı gibi anayapılarda böyle bir durum sözkonusu değil. Onlar yine yıllık genel kurullarını yönetim planlarında belirtildiği tarihlerde yıllık olarak yapmaya devam edecekler.

Yöneticinizin söylediklerinin tamamı yanlıştır.  Zamanı gelince genel kurulu yapmak zorundadır, tüm kat maliklerine de genel kurulda hesap vermek zorundadır.

Eğer toplantı tarihiniz geçmiş ise ve hala toplantı çağrısı tarafınıza ulaşmamış ise forumun diğer sayfalarında ayrıntılı olarak belirttiğimiz biçimde yöneticinizi toplantı davetini yapmak zorunda bırakınız. Geekirse kat maliklerinin 1/3'ünden imzalı br dilekçe ile toplantının yapılmasını zorunlu bırakınız. Hatta denetçinize konuyu açarak kendisinin tek başına toplantı daveti yapma hakkı bulunmaktadır. Genel kurulu toplayınız.

İyi günler,

Forum'da Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız. Özel mesajların kamuya faydası yoktur! Arama için Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

traffic.gif

Öncelikle yanıtınız için Teşekkür ediyorum.
Anayapımız  Site içerisinde 2 Bloktan oluşmaktadır, her Blokta 26 daire toplam 52 daire bulunmaktadır.
Forumun diğer sayfalarında dediğiniz yerimaalesef bulamadım Link veya sayfa belirtirseniz çok sevinirim.
Diğer bir sorumda toplantıyı yapmadığı süreci Aidatları ödememe hakkına sahipmiyim.

Saygılarımla

"Anayapımız  Site içerisinde 2 Bloktan oluşmaktadır, her Blokta 26 daire toplam 52 daire bulunmaktadır."

metninize dayanarak toplu yapı kapsamında değerlendirileceğini düşünüyorum.


Yönetici veya Yönetim Kurulu Üyeleri Kat Malikleri Kurulu'nu Toplamıyorsa....
konusunun açıklamasını aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz....

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

Diğer taraftan toplantıyı yapmasa dahi aidat ödemelerinizi yapmak durumundasınız.

Ödememe gibi bir hakkınız yoktur.
Forum'da Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız. Özel mesajların kamuya faydası yoktur! Arama için Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

traffic.gif


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler