Katmülkiyeti.Com


Apsiyon Yöneticinin Yanında

"Apsiyon Yöneticinin Yanında"

Gündem


İzlemek İçin Tıklayın...  Apartman ve Site Yaşamında Evcil Hayvan Beslenmesi...

"Apartman ve Site Yaşamında Evcil Hayvan Beslenmesi....Dilediğiniz Zaman İzlemek İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayınız... Apsiyon Youtube"

Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Yöneticiliği Devrederken Yapılması Gerekenler????

Başlatan murat gençtürk, Ekim 06, 2009, 11:09:06 ös

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

3 yıldır yapmış olduğum apartman yöneticiliğinden dün itibari ile istifa ettim ve istifam kabul edilerek yeni yönetim kurlu oluşturuldu.Benim öğrenmek istediğim yönetimle ilgili evrakları bir kaç gün sonra teslim edicem.Fakat bu teslim esnasında herhangi bir tutanak,borcu yoktur,şu tarihten itibaren ilişiği yoktur gibi her hangi bir yazılı belge almam gerekiyormu?
Bu konuda beni aydınlatırdanız sevinirim.
Linkback: Yöneticiliği Devrederken Yapılması Gerekenler???? Mesajı Paylaş


  • Gösterim 8,642 
  • Yöneticilik Seçimi İLe İLgili Konular
  • 2 Yanıt
değerli arkadaşlar dün bir mesaj attım ama cevap alamadım belki gitmemiştir diye tekrar atıyorum. Bir kaç tane sorum olacak
Biz 8 blok-440 daireden ve ortak tesislerden oluşan 81 dönüm arazi üzerine kurulu 2 yıllık bir siteyiz. Ne yazıkki sitemizde haftasonu 2. olağanüstü kurulumuzu yapacağız. Burada bazı kararları almamız gerekiyor.
1-Yönetim planımızda bazı maddeler KMK yka uyumlu değil. Örneğin denetici sayısı yasada 1 yada 3 iken yönetim planımızda 2 asil 2 yedek olarak belirtilmiş ve şimdiye kadar da öyle uygulandı. Fakat bu sorunlara yol açıyor ve deneticiler bazen karşı karşıya kalabiliyor. Bu maddeyi değiştirabilirmiyiz.
2- Yönetim plannda Yönetim şeklinde 3 asil 3 yedek kişiden oluşur deniliyor.5711 sayılı kanuna göre ise bu tarz toplu yapılara site üst yönetim ve blok yönetimine geçilmesinden bahsediliyor. Bu maddeyi de değiştirebilirmiyiz.Yönetim planını değiştirmek için 4/5 şartını toplantılarda mümkün değil toplayamıyoruz. Acaba bu değişiklikleri yazılı olarak imza karşılığı maliklere ulaştırsak ve 4/5 i böylece toplarsak yönetim planı değişirmi
3- Sitemizde bir blokta fazladan 4 daire ortaya çıkmış. (1. bodrum kat gibi). Bu dairelerden birisi yönetim binası , diğeri kuaför salonuna kiraya verildi , bir diğerileride sosyal alan olarak kullanılmakisteniyor (lokal gibi). ve üstelik bir tanesi ticari alan olarak kullanılıyor(kuaför salonu). Ancak bunlar mimari projede gösterilmemişse bu dairelerin durumunu yasal olarak nasıl düzenleyeceğiz.
4-Bu dairelerden kuaför dükkanı olanı genel kurul kararı olmadan bir önceki yönetimce kiraya verildi. Bu  yönetici hakkında görevi kötüye kullanmaktan dava açabilirmiyiz.
teşkkür ediyorumve cevaplarınızı bekliyorum.
Mesajı Paylaş

kat mülkiyetine geçiş için yeni düzenleme yapıldımı? kasım ayı içinde verilen süre dolacak biz yöneticiler neler yapacağız. aydınlatırmısınız.alim Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmukiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.