Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

SEÇİLMİŞ OLDUĞUM YÖNETİM KURULUNDAN İSTİFA ETMEK İSTİYORUM

Başlatan hasanozbeyaz, Kasım 25, 2019, 07:03:34 ös

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

öncelikle merhabalar
akadaşlar sizden ricam bana yol göstermeniz
 23 blok toplam 390 dairelik toki sitemizin yönetimini şahsa (site sakinleri) devir yapacaklar
22,11,2019 tarihinde toplantı yapıldı tokiden ve boğaziçi şirketinden ilgili birileri geldi toplantıyı yönetti
çoğunluk saglandı ve seçim yapıldı bende site sakini olarak  aday oldum ve kurula seçildim toplamda 3 asil üye seçildik 3 denetci secildi yedek üye yazılmadı karar defterine . suanda hesap devri daha yapılmadı sadece toplantıda secildik ve karar defterine ismimiz asil üye olarak yazıldı ve imzaladık başka hiçbir işlem yapmadık. ben baslamadan bırakmak istiyorum ne yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim . bu arada yedek üye yazılmadığından tekrar toplanmak gerekiyor deniliyor . ben toplantı yapmadan istifamı direk verebiliyormuyum ?
seçim olalı 3 gün oldu
Linkback: SEÇİLMİŞ OLDUĞUM YÖNETİM KURULUNDAN İSTİFA ETMEK İSTİYORUM Mesajı Paylaş


  • Gösterim 254 
  • Yöneticilik Seçimi İLe İLgili Konular
  • 1 Yanıt
TOKİ'nin yönetim planları tek tiptir ve kurulların muhakkak yedekleri de vardır. Öncelikle Yönetim Kurulu olarak ilk toplantınızı yapıp görev dağılımını yapmanız, görev dağılımı yaparken banka hesapları ile ilgili olarak kimin yetkili olacağını da muhakkak yazmalısınız. Yönetim ve temsilciler kurulu karar defterleri ile bankaya giderek tüm yetkileri Boğaziçi Yönetim firmasından alınız. Hesap devri diye bir şey yoktur yani. Firmadan bu zamana kadarki kat maliklerinin hesap ekstrelerini, bu zamana kadar yapılmış harcama belgelerinin asıllarını teslim alınız. Normalde işletme defteri de tutmaları gerekir ama bu firmalar tutmuyor, varsa işletme defteri, ödenecek borçların faturaları, yapılmış sözleşmeler vb. tüm evrakların asıllarını alarak görevinize devam ediniz.

Halihazırda onaylanmış bir işletme projesi yok ise bir işletme projesi hazırlayarak Temsilciler Kurulu'nu işletme projesini onaylamak, yedek yönetim ve denetleme kurulu üyelerini seçmek üzere toplantıya davet ediniz.

Eğer istifa etmek istiyorsanız istifanızı Temsilciler Kurulu'na bu toplantıda sunarsınız ve burada seçilen 1. yedek üye yerinize geçecektir. Daha ayrıntılı yardım gerekirse özelden telefon numaramı attım. Mesajı Paylaş
Yazdıklarım hukuki bilgi değil, tecrübe paylaşımından ibarettir.


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp