Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

TOPLU YAPI OLDUK AMA HER ŞEY ESKİSİ GİBİ.

Başlatan f_doruk, Eylül 17, 2013, 05:15:41 ös

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sn. Admin,
3 parsel üzerinde 180 daireden oluşan bir siteyiz. Toplu Yapı Yönetim planı yapılarak tapuya tescil edildi, tescil edilirken üyelerden vekalet alınmadı sadece yönetim planın altına imza attırıldı, oyların çoğuda vekaletle alınmış oylardı, bu yönetim planı geçerli olur mu?
3 parselin tek ortak noktası kanalizasyon boruları. Aslında mimari pojede bu borular da ortak değil. Her parselin kendi foseptik çukuru var. Ortak sosyal tesisimiz yok, tapuda imar planında hiç bir ortak yer bulunmuyor ve ortak yer olarak hiç bir yer tescil edilmemiş. Böyle bir toplu yapı kavramı olabilir mi?
Yönetim, seçimler her şey eskisi gibi. Bütün kat malikleri toplanıyor seçim yapılıyor, aidatlar belirleniyor, başka bir parsselde yapılacak , sadece o parseli ilgilendiren iyileştirme için diğer parseldekilerde para ödemek zorunda kalıyor.
Baska bir parsel de yapılacak ve mimari projede olmayan bir masraf için diğer parselde oturanlar para ödemek zorunda mıdır? Temsilciler kurulu yok, blok yöneticileri yok, parsel yöneticisi yok. Ben kandırıldığımızı düşünüyorum. Hile ile Yönetim Planını tapuya tescil ettirdiler. Tapu daireside fazla bilgi sahibi değil, onlarında kandırıldıklarını düşünüyorum.

Son yargıtay kararlarından birinde toplu yapı olması için, kesinlikle sosyal tesislerin, yani kanunda yazılı her şeyin olması gerektiği, biri olmazsa toplu yapı sayılmayacağı neticesi çıkıyor.
Bu konuları cevaplarsanız çok sevinirim.
Linkback: TOPLU YAPI OLDUK AMA HER ŞEY ESKİSİ GİBİ. Mesajı Paylaş


  • Gösterim 4,339 
  • Yöneticilik Seçimi İLe İLgili Konular
  • 0 Yanıt

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmukiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.