Katmülkiyeti.Com


Apsiyon Yöneticinin Yanında

"Apsiyon Yöneticinin Yanında"

Gündem


İzlemek İçin Tıklayın...  Apartman ve Site Yaşamında Evcil Hayvan Beslenmesi...

"Apartman ve Site Yaşamında Evcil Hayvan Beslenmesi....Dilediğiniz Zaman İzlemek İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayınız... Apsiyon Youtube"

Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Site yönetiminin habersiz teşekkülü ve icra işlemi

Başlatan Cckurt, Ocak 15, 2017, 04:26:42 öö

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sayın üyeler ;Oturduğum site 4 blok ve 34 daireden oluşmaktadır.Toplantılar hep problemli geçmektedir.Yine böyle bir durum yaşandı ve yönetici ile kat maliklerinden biri kavga etti.Kat maliki defterleri aldı yedi ay sonra siteden bir kat malikine verdi.yedi ay boyunca site yönetimsiz kaldı .Aidatları kapıcı topladı ve ortak giderlere harcadı. Bu arada defterleri alan arkadaş olağanüstü toplantı tarihi,toplantı gündemi ve yerini bildirmeden yönetimi oluşturup asansör tadilatı kararı alıp avukata vermiş ve kat maliklerine icra takibi başlatmıştır.Bir kısım üyelere de aidat borcu için
İcra takibi yapmış.şimdi sizlere soruyorum.
1.Kat maliklerinin çoğunun hiçbir surette olağanüstü toplantıdan ve alınan kararlardan haberi yoktur.Bu yönetim yasal mıdır?
2.Asansör tadilatı için gerekli olan 56.000 tl masraflı iş için anlaştıkları firmanın istediği avansı icra kanalıyla bizden istemeleri doğru mudur?
3.Eski yönetimin hesapları ibra edilmemiş,işletme projeleri yok,bize bildirilen banka hesabı yok yarın bizden yüklü para isterlerse ne yapacağız?
4.Başkana bu icra tebligatına kadar borcumuzu bilmiyorduk dolayısıyla kararlardan haberimiz olmuyor diye sorduğumuzda bize "blok kapılarına yapıştırdım görseydiniz "diyor.Tebligatın bu şekilde devam edeceğini ima ediyor.Bu kanunen geçerlimidir?
5.Kat maliklerini ilgilendiren asansör tadilat kararlarını alırken karar defterine kiracılarında imzasını attırmış.Hatta toplantılara gitmeyenlerin evine  karar defterini gönderip imzalatmış.Bu kararlar yasal olur mu?
6.İcraya yaptığımız borcumuz yoktur beyanına yönetimin avukatı itiraz edecek biz bu parayı bütün bu hukuksuzluklara rağmen öder miyiz?
7.Danıştay "site yönetiminin aldığı kararlar iptal edilmedikçe geçerlidir" diyor.icra sonucunu mu bekleyelim mi yoksa hemen iptal davası mı açalım?

Cevap ve yorumlarınız için şimdiden teşekkürler
Linkback: Site yönetiminin habersiz teşekkülü ve icra işlemi Mesajı Paylaş


  • Gösterim 4,043 
  • Yöneticilik Seçimi İLe İLgili Konular
  • 3 Yanıt
1. Hayır
2. Hayır
3. Vermeyeceksiniz
4.Evet
5.Evet
6.Soru anlaşılamadı!
7. Hemen harekete geçin. Mesajı Paylaş

Alıntı1.Kat maliklerinin çoğunun hiçbir surette olağanüstü toplantıdan ve alınan kararlardan haberi yoktur.Bu yönetim yasal mıdır?


Kanun maddesine göre toplantı ve yönetim yasal değildir.

Alıntı2.Asansör tadilatı için gerekli olan 56.000 tl masraflı iş için anlaştıkları firmanın istediği avansı icra kanalıyla bizden istemeleri doğru mudur?


Kanuna göre yapılan harcama hukuksuzdur ve sizden isteyemez.

Alıntı3.Eski yönetimin hesapları ibra edilmemiş,işletme projeleri yok,bize bildirilen banka hesabı yok yarın bizden yüklü para isterlerse ne yapacağız?


Dediğim gibi toplantı geçersiz ve yeni yönetim de geçersiz.

Alıntı4.Başkana bu icra tebligatına kadar borcumuzu bilmiyorduk dolayısıyla kararlardan haberimiz olmuyor diye sorduğumuzda bize "blok kapılarına yapıştırdım görseydiniz "diyor.Tebligatın bu şekilde devam edeceğini ima ediyor.Bu kanunen geçerlimidir?


Yönetici kendisi olmadığı için kanunen geçersizdir.

Alıntı5.Kat maliklerini ilgilendiren asansör tadilat kararlarını alırken karar defterine kiracılarında imzasını attırmış.Hatta toplantılara gitmeyenlerin evine  karar defterini gönderip imzalatmış.Bu kararlar yasal olur mu?


Yönetici kendisi olmadığı için kanunen geçersizdir.

Alıntı6.İcraya yaptığımız borcumuz yoktur beyanına yönetimin avukatı itiraz edecek biz bu parayı bütün bu hukuksuzluklara rağmen öder miyiz?


Hayır ödemezsiniz.

Alıntı7.Danıştay "site yönetiminin aldığı kararlar iptal edilmedikçe geçerlidir" diyor.icra sonucunu mu bekleyelim mi yoksa hemen iptal davası mı açalım?


En yakın Sulh Hukuk Mahkemesine başvurun ve tüm işlemlerin iptali ve duruma mahkemenin müdahalesini isteyin.

Siz en kısa zamanda mahkemeye başvurun yoksa sıkıntı büyüyecektir.
Mesajı Paylaş

En kısa süre derken kanunda belirtilmiş bir süre varmı yoksa herhangi bir süreye bağlı kalmadan Sulh hukukta yönetimin ve kararlarının iptali davası açabilir miyim? ben 6 ayı maalesef aştım.Hak kaybına uğrar mıyım. Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmukiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.