Katmülkiyeti.Com


Apsiyon Yöneticinin Yanında

"Apsiyon Yöneticinin Yanında"

Gündem


İzlemek İçin Tıklayın...  Apartman ve Site Yaşamında Evcil Hayvan Beslenmesi...

"Apartman ve Site Yaşamında Evcil Hayvan Beslenmesi....Dilediğiniz Zaman İzlemek İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayınız... Apsiyon Youtube"

Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Site yönetimini Toki Emlak yönetimden devralma

Başlatan yıldırım75, Haziran 18, 2016, 02:22:11 ös

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Merhabalar,
Sitemiz  toplam 53.013 m² üzerinde kurulu, 5 ADA 14 Blok 392 konuttan oluşmaktadır.İçerisinde 196 adet otopark alanı, 3 adet oyun sahası, 1 adet 24 derslikli ilköğretim okulu, 1 adet ticaret merkezi (6 dükkân), 1 adet camii ve çocuk oyun alanları bulunmaktadır.14 blokun 6 tanesi üst gelir grubu 8 tanesi alt gelir grubuna aittir.
Toki tarafından 2011 yılının mayıs ayında bitirilip hak sahiplerine devrettiği Adıyaman Gölbaşı 2.etap toki sitesi teslim edilen tarihten itibaren Emlak Yönetim A.Ş. tarafından yönetilmektedir.
Site sakinleri aylık aidatların yüksek olması ve çeşitli nedenlerle site yönetiminden memnun Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap sakinleri site yönetiminin Emlak Yönetim A.Ş. devir alınmasını istiyor.Oturan site sakinlerinin büyük bir kısmı kiracı.Zaten büyük bir kısmının tokiye ödemesi devam ediyor.Sadece üst gelir grubundan bir kısım toki borçlarını bitirip tapularını devralmış.
Bu şartlar altında 396 daire sahibinin çoğunluk oluşturup site yönetimini Emlak Yönetimden devralması Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap yöneticisi kat malikleri kurulunu toki tarafından oluşturulduğunu söylüyor bu doğru mu?Bizim kat malikleri kurulunu nasıl toplamamız gerekir?Kiracılar katılabilir mi?
Bu şartlar altında Emlak Yönetimden site yönetimini nasıl devralınır?
Nasıl bir yol izlemeliyiz? Saygılarımla.
Linkback: Site yönetimini Toki Emlak yönetimden devralma Mesajı Paylaş


  • Gösterim 6,338 
  • Yöneticilik Seçimi İLe İLgili Konular
  • 1 Yanıt
Alt gelir grubunun henüz ödemesi devam eden ( borcu bulunan bağımsız bölümleri açısından) tapu devri söz konusu olmadığından bağımsız bölüm maliki TOKİ'dir.
Ancak TOKİ'nin Kat Malikleri Kurulları'nda vekalet vermesi halinde Alt Gelir grubu borçluları veya kiracıları kat malikleri kuruluna katılarak oy kullanabilirler. Aksi taktirde sadece dinleyici olabilirler, oy hakları yoktur.
Üst gelir grubu bağımsız bölüm sayınızı bilmiyorum. Ancak şunu ifade ediyim.
Toplam bağımsız bölüm sayısının salt çoğunluğunu ( sayı ve arsa payı açısından ) TOKİ'den devir almamış bağımsız bölüm malikleri oluşturmadıkça Yönetici , Denetici Seçimi , Faydalı yenilik ve İlaveler kararlarını alamazsınız.
Site yöneticiniz büyük ihtimalle öğrencilerimden biridir. Kendisinde iletişimlerim vardır. Konuyu ona söylerseniz beni ararsa size daha doğru bilgiler verebilirim. Eksik bilgi ile verdiğim bilgilendirmelere güvenmeyiniz.
Kiracıların halihazırda hiç bir anagayrimenkulde kat malikleri izin vermedikçe  (vekalet vermedikçe)  kat malikleri kurulunda oy kullanma yetkileri yoktur. Sadece dinleyici olarak katılabilirler.
Emlak Yönetimi AŞ nin yönetim politikasını bilmekle beraber "aidatların neden yüksek olduğu" sonucuna varılmadan önce bütçenin bilinmesi gereklidir.
Emlak Yönetimi AŞ gibi TOKİ iştiraki olan yönetim şirketleri hukuki, idari mevzuatlara uygun felsefe ile yönetim yaparlar. Bir çok kiracı ve malikin önemsemediği/ dikkate almadığı bu hususlar özellikle tazminat , cezai yükümlülüklerin bertaraf edilmesi için uygulanır.
Yoksa hiç bir icraat yapmayan yönetimin gideri de olmaz.
Selam ve saygılarımla Mesajı Paylaş
Forum'da Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız. Özel mesajların kamuya faydası yoktur! Arama için Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmukiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.