Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Site Yönetimi Devri

Başlatan Koray Uslu, Mayıs 24, 2020, 04:50:45 öö

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Merhabalar;
4 Blok 72 hanelik bir sitede oturmaktayız. Dışarıdan bir firmaya 2 yıldır yönetim yaptırıyoruz. Ancak geldiği günden bu yana bir türlü sitemizin hesabı artıya geçmedi sürekli ekside ve gün geçtikçe borcumuz artıyor. Artan borç miktarına binaen sitemizde yapılan hiç bir şey yok. Giderler nasıl oluyorsa kağıt üzerinde düzenlenerek ekside kalmamız sağlanıyor.

Kat malikleri olarak yönetimi değiştirmek istiyoruz. Ancak mevcut yönetici ne genel kurul toplantısı yapmaya yanaşıyor ne de devir işlemi için herhangi bir adım atıyor. Denetim kurulu gelir incelemesini yapar borçlarınızı ödersiniz defterinizi veririm diyor. Bizim borcumuzu ödemekten yana sıkıntımız yok. Ancak bunun için yeni yönetim yeni banka hesabı ve kat maliklerinden para toplamamız gerekiyor.
 
Benim sormak istediğim hususlar şunlar;
1- Genel kurulu yönetici olmadan toplayabilirmiyiz ve yeni bir yönetici, yönetim ve denetim kurulu seçebilirmiyiz?
2- Yöneticinin elindeki noter onaylı karar defterini almadan yeniden noter onaylı karar defteri yaptırabilirmiyiz? Hukuki geçerliliği nedir?
3- Kısacası biz mevcut yönetimden en kolay ve en az hasarla nasıl kurtuluruz.
4- Karar defterinde alınan kararları uygulamadığı için sadece yöneticiyi sorumlu tutarak siteyi zarara uğrattığı için sulh hukuk mahkemesine dava açılabilir mi? Denetim kurulu bu davadan zarar görür mü?

Linkback: Site Yönetimi Devri Mesajı Paylaş


  • Gösterim 790 
  • Yöneticilik Seçimi İLe İLgili Konular
  • 0 Yanıt

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmukiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.