Katmülkiyeti.Com


Apsiyon Yöneticinin Yanında

"Apsiyon Yöneticinin Yanında"

Gündem


İzlemek İçin Tıklayın...  Apartman ve Site Yaşamında Evcil Hayvan Beslenmesi...

"Apartman ve Site Yaşamında Evcil Hayvan Beslenmesi....Dilediğiniz Zaman İzlemek İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayınız... Apsiyon Youtube"

Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Resmi Yönetici Seçimi Yapılmayan Apartman Hk.

Başlatan GloriaVictus, Ocak 27, 2021, 08:07:28 öö

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Yaklaşık 1 yıl önce yapımı tamamlanan apartmanımızda 12 daire ve 12 daire sahibi var. 1 yıl boyunca kat sahiplerince yapılan toplantılarda resmi yönetici seçimi yapılmamaktadır. Toplantıya katılan herkese bu apartman 8 daireden fazla olduğu için resmi yönetici seçmek zorundasınız dememe rağmen yaşça benden büyük olan kişiler çok bilmişlik yaparak bu resmi yönetici konusunda ısrarla seçim yapmadan gayri resmi bir şekilde apartmanı yönetmeye çalışıyor. O kadar bilgisizler ki apartmandaki vekaleti olmayan kiracılara bile karar hakkı ve sözlü oy kullanma hakkı tanıyorlar.

Ben resmi yönetici olmadığı için son 3 aydır aidat ödemiyorum. Çünkü sözde yöneticimiz yaptığı ödemeler ile ilgili panoya herhangi bir şey asmıyor. Panoya sadece ev sahiplerinin elekt. su, doğalgaz faturaları asılıyor onun dışında başka hiç bir şey yok.

Şimdi bende bu bilgisiz insanların bu konularda bazı şeyler öğrenmesi için mahkemeye başvurup dışarıdan yönetici atanmasını istemeyi düşünüyorum.

Fakat yaptığım araştırmalar neticesinde hasımsız olarak açılan birçok davada kat maliklerinin isimlerinin bildirilmesi gerektiğini gördüm ve okudum.

Şimdi bu mahkeme işine bulaşırsam bana ortalama kaç TLye mal olur? Tebligat masrafı, mahkeme masrafı vs.


Linkback: Resmi Yönetici Seçimi Yapılmayan Apartman Hk. Mesajı Paylaş


  • Gösterim 373 
  • Yöneticilik Seçimi İLe İLgili Konular
  • 1 Yanıt
2021 yılında "yöneticinin atanması" davasında dava açılışı  368,60 TL'den başlamak üzere taraf sayısına göre bir bedel ödeyeceksiniz. Davayı kendiniz yürütmek istemiyor ve bir vekil atamak istiyorsanız Avukatlık Asgari Ücret Tarifesine göre 1740 TL bir bedel ödemeniz gerekecektir. ( Bir avukat ile görüşerek bedelleri kesinleştirmenize ihtiyacınız vardır)    Mesajı Paylaş
Forum'da Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız. Özel mesajların kamuya faydası yoktur! Arama için Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmukiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.