Katmülkiyeti.Com


Apsiyon Yöneticinin Yanında

"Apsiyon Yöneticinin Yanında"

Gündem


İzlemek İçin Tıklayın...  Apartman ve Site Yaşamında Evcil Hayvan Beslenmesi...

"Apartman ve Site Yaşamında Evcil Hayvan Beslenmesi....Dilediğiniz Zaman İzlemek İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayınız... Apsiyon Youtube"

Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Kura çekildi, yönetici seçildim, yapmak istemiyorum, ne yapabilirim?

Başlatan trabzonlee, Ekim 10, 2013, 05:31:42 öö

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Apartmanımızın eski yöneticisi görevi bırakmak istedi. Fakat kimse göreve talip olmadı. Kurul toplandı ve kura ile yönetici seçtiler. Yönetici ben oldum.  Fakat yöneticilik yapmak istemiyorum. Henüz yönetimi devir almadım. Yönetimi almama hakkım var mı? Varsa ne yapmalıyım. Ayrıca ben seçilir seçilmez görevim başlamış mıdır yoksa devir olduğunda mı görevim başlamış sayılır? Teşekkürler
Linkback: Kura çekildi, yönetici seçildim, yapmak istemiyorum, ne yapabilirim? Mesajı Paylaş


  • Gösterim 5,987 
  • Yöneticilik Seçimi İLe İLgili Konular
  • 1 Yanıt
KMK da zorlanamaz diyor. Seçilse bile... KMK yı ve Apartman yönetim planını herkes okumalı. Çünkü herkes zamanı gelince bir yönetici adayıdır. Aynı zamanda denetçi adayı. herşeyden önce kat maliki olup sorumluluklarını ve haklarını bilmeli. Türkiye apartman yönetimi konusunda kavgaların en çok yaşandığı komşulukların en çok bozulduğu durumlardır.
Devlet bu konuda daha hızlı pratik bir kanun uygulama getirmesi gerekiyor.

Hatta ir el kitapçığı çıkartılmalı. 7 daireden az olanlarda zorunluluk yok yönetici seçmeye. insiyatifen birini seçmeleri daha uygun.
Hiç kimse düzenli şekilde kanunlar doğrultusunda 8 daireden başlayan apartman yöentimi kurallarını az çok sorulan sorulara göre öğrenme dersi yapmıyor. Site yöenticliğiyle de aynı şekilde.
Avukatlar youtube da bir sürü sorulara cevap veriyor lakin öyle terimler kullanıyorlar ki bilgili bir insan dahi zor anlıuyor.
Hukuki terimleri basitleşirip düzgün bir uslup türkçesi ile anlatmıyorlar. Valla sitem ediyorum genel anlamda...
Herkes birilerinin hukukunu çiğniyor. İnsanlar mahkeme zamanı ve avukat mahkeme masrafı dolayısıyla dava açmaktan dahi vazgeçiyor. Taa ki ne zaman bıçak kemiğe dayanır kendi cebi zarar görmeye başlarsa ancşak o zaman.
Allah dan bu sitede bir avukat kolları sıvayıp güzel türkçe ile anlaşılır bir el kitapçığı yapar mı ki Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap) Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmukiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.