KatMulkiyeti.Com üyelik gerektiren bir paylaşım sitesidir. Soru sormak ve kat mülkiyeti ile ilgili her türlü bilgiyi edinmek için üye olmak gereklidir. Tüm üyelik işlemleri ve paylaşımlar ücretsizdir.

Reklam Alanı !

Gönderen Konu: KARARA SONRADAN KATILMAK  (Okunma sayısı 5397 defa)

  • yılacar
  • Üye
  • **
  • İleti: 9
  • 0

  • AKTIFLIK

    DENEYIM
    *
    SEVIYE
    **
  • Çevrimdışı
KARARA SONRADAN KATILMAK
« : Eylül 18, 2008, 09:17:27 ös »
Birinci toplantıda yeterli çoğunluk sağlanamaması halinde ikinci toplantı gelenlerin sayısına bakılmaksızın toplantı açılır.  Kararlar salt çoğunluk ile verilecek isede Yasanın olmazsa olmaz dediği  malik sayı ve hisseleri ile alınması gereken kararları vardır. Bınlardan biri Yönetici/Yönetim Kurulunun seçimi ile ilgilidir. Toplantıda oylama sırasında yeterli sayı ve hisse elde edilemez, ancak toplantıya katılmayanlardan daha sonra karara katılmaları, bir başka ifadeyle kararı imzalamaları istenmesi ve imzalamaları halinde kararın hukuki durumu ne olabilecektir. İkinci toplantı kimlerin katıldığı tesbiti yapılmamış ise bu imzalama işi daha kolay olabilecektir. Karara  seçime oy veren kişi sayısının  yazılması sonradan imzalamanın önünü kesebilirmi? Bir başka anlatımla onu geçersiz kılarmı? Her ne kadar Yasanın 32. maddesinde toplantıda, bulunan kat maliklerince imzalanacağı açıkça ifade edilmekte isede , yaygın bağımsız (yazlık) konutlarda anında kararı deftere yazmak ve imzalatmak mümkün olamamaktadır.Saygılarımla


  • Okunma sayısı 5397 defa
  • 1 Yanıt



Ynt: KARARA SONRADAN KATILMAK
« Yanıtla #1 : Ağustos 04, 2009, 05:09:43 ös »
katmalikleri genek kuruluna kat maliki ve kat maliki olmayan kişiler.en fazla kaç vekaletle katılabilirler.telefonla vekalet olurmu.veya telefonla vekalet verilirmi.imzayı vekil atarsa geçerlimi.sahte vekalet tesbit edilirse ne yapılır.


Paylas facebook Paylas linkedin Paylas twitter
 


KARARA SONRADAN KATILMAK Konusuna Ait Benzer Konular

GİRİŞ (ZEMİN) KATINDA OTURANLAR ASANSÖR GİDERLERİNE KATILMAK ZORUNDA MIDIR?
Kat Mülkiyeti Kanunu’na tabi binalarda ortak yerleri kullanmamaktan dolayı bunların masrafına iştirakten kaçınılamaz. Anca... Devamı...

Gösterim: 29373 - Yanıt: 3 - Başlatan:Ozan ÖZEN - KatMulkiyeti.Com
Usulsüz alınan karara imza atan Yöneticinin Sonradan İtirazı Mümkün mü?
Sayın katmulkiyeti.com Yöneticisi ve üyeler,(tecrübesinin az olmasından dolayı farkında olmadan) 2013 Yılında Blok Yöneticisi (b... Devamı...

Gösterim: 2308 - Yanıt: 1 - Başlatan:ck0902
Noter tasdiksiz defterlerdeki karara göre icra takibi yapılabilir mi?
Kat maliki olduğum apartmanda sehir disinda oldugum bir tarihte usule uygun cagri yapilmadan olağanüstü kat malikleri toplantısı... Devamı...

Gösterim: 3707 - Yanıt: 8 - Başlatan:svcn87
Sulh Hukuk Karara Çıkmış dosya
MerhabaYönetim kurulu kararının iptali için Sulh Hukuk mahkemesine açtığım davayı kazandım, dava temyiz edildi ve yargıtay onama... Devamı...

Gösterim: 1360 - Yanıt: 0 - Başlatan:iduman