Katmülkiyeti.Com

İzoder Forum


Dergiyi Okumak İçin İçin Tıklayın...  İZODERGİ 145. Sayısı Yayında! - İZODER

"Dergiyi Okumak İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayabilirsiniz... İZODERGİ 145. Sayısı Yayında! - İZODER"

Katmulkiyeti

İzlemek İçin Tıklayın...  Apsiyon Akademi Yönetici Sohbetleri

"Dilediğiniz Zaman İzlemek İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayınız... Apsiyon Yönetici Sohbetleri"

eski yönetimin sorumluluğu

Başlatan Cesurveguzel, Eylül 09, 2017, 10:59:11 ös

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sayın arkadaşlar burada bilgisi olanlardan bir konuda bilgi rica ediyorum.
3 bloklu ve 132 daireden oluşan bir sitede kat malikiyim. Mevcut yönetim 2013 yılından beri bir şekilde siteyi yönetmekte idi ve 2016 yılında kimse yönetime aday olmadığından , tekrar yönetici olarak seçildiler ancak o tarihten bu yana hiçbir defter tutulmadı, denetim kuruluna hesaplar denettirilmedi , site ortak alanlarına yapılması gereken hiçbir düzenleme ve zaruri ihtiyaçlar yapılmadı ayrıca kömürcüden kapıcıya , asansör bakım firmasından mermerciye kadar hizmet alınan  hiçbir kuruluşa ödeme yapılmayarak borç açıldı şuan sitenin borcu kabarık durumda, aidatlar kiminden toplandı kminden toplanmadı hukuki yollara başvurulmadı  3 yıllık borcu olanlar var bazıları kayrıldı ve daha bilmediğimiz biçok olumsuz durum var . bu yıl ise yapılması gereken yıllık toplantı yapılmadı , yönetici biz bu yıl yönetimdeyiz diyerek ortada hiçbir işletme projesş dahi yokken aidat ve yakıt artırımına gitti bizler ise bugün konuyla alakalı toplanarak denetçileri ve divan başkanını devreye soktuk aldığımız karar neticesinde bir yönetici adayı çıkar ise mevcut yönetimin görevine son vererek yeni bir yönetim oluşturmayı eğer kimse yönetici olmak istemez ise bu durumda da kayyum atanması hususunda mahkemeye başvurarak hakim müdehalesi isteme kararı aldık. burada yönetici olmam hususunda bana teklif geldi . ancak eski yönetimin hesabını bilmiyorum borcunun çok olduğunu, hesaplar ile ilgili hiçbir belgeleri olmadığını biliyorum . ayrıca bir diğer önemli konuda asansörler projeye uygun olmadığından asansör ruhsatı alınamadığı için iskan ruhsatını da alamıyoruz elektrik su abonelikleri için mağduriyet olmaması için geçici mesken aboneliği alındı ancak bunlar da iptal edilebilir. Yani asansör konusu da sıkıntı asansörleri projeye uygun hale getirmemiz için belediyeyle görüştüm kabinlerin yeniden yapılması gerekiyor.bunun için de site sakinlerinden ek ücret alınmalı müteahhit iflas ettiği için ona da başvuramıyoruz. Bu durumlar yüzünden  yönetim konusunda ciddi endişelerim var ancak bir devrim yaparak düzenli bir site olması için yönetimi almayı da bi taraftan istiyorum . bu durum da ne yapabilirim yönetimi almalıyım , bu durumlar bana sorun çıkartır mı . eski yönetim borçlardan sorumlu olmaya devam eder mi .

Linkback: eski yönetimin sorumluluğu Mesajı Paylaş


  • Gösterim 1,816 
  • Yöneticilik Seçimi İLe İLgili Konular
  • 0 Yanıt

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmukiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.