Katmülkiyeti.Com


Apsiyon Yöneticinin Yanında

"Apsiyon Yöneticinin Yanında"

Gündem


İzlemek İçin Tıklayın...  Apartman ve Site Yaşamında Evcil Hayvan Beslenmesi...

"Apartman ve Site Yaşamında Evcil Hayvan Beslenmesi....Dilediğiniz Zaman İzlemek İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayınız... Apsiyon Youtube"

Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Arsa payı bakımından yönetim toplantısı yeter sayısı

Başlatan Tülay ÖNEN SAVRAN, Şubat 09, 2017, 09:01:35 ös

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

48 dairesi bulunan toplam 24 bloklu bir siteden bir ev aldık. Projesine göre site sınırları dahilinde 20 tane daha yapılmamış blok bulunmakta olup, inşaatına henüz hiç başlanmamış bu blokların arsasını da yabancı uyruklu olan arsa payı sahibinin kat karşılığı satmayı düşündüğünü duyduk. Biz biten dairelerin malikleri olarak yönetici seçimi için Kat malikleri kurul toplantısı yaparsak toplantı yeter sayısı bitmiş bloklar üzerinden mi hesaplanır?
Linkback: Arsa payı bakımından yönetim toplantısı yeter sayısı Mesajı Paylaş


  • Gösterim 2,910 
  • Yöneticilik Seçimi İLe İLgili Konular
  • 1 Yanıt
yönetim planında tanımlanan bloklar ve içindeki bağımsız bölümlerin sayı ve arsa payı bakımından çoğunluğu yönetimi seçer. inşaatı biten bloklar yönetim planına eklenir ve yönetim planı yeni hali ile tapuda tescil ettirilir.

Arsa payı, bağımsız bölümlerin yüz ölçümleri değildir. Bağımsız bölümün rayiç değerinin ana gayrimenkulün toplam rayiç değerine oranıdır. Küçük bir dükkanın arsa payı, kendisinden büyük bir evin arsa payından büyük olabilir. Ev bodrum katta, kuzey batı cephe iken dükkan güney doğu cephe, düz zemin üzerinde, caddeye bakan, bölgenin ünlü bir tesisine komşu olabilir mesela. Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmukiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.