Katmülkiyeti.Com


Apsiyon Yöneticinin Yanında

"Apsiyon Yöneticinin Yanında"

Gündem


İzlemek İçin Tıklayın...  Apartman ve Site Yaşamında Evcil Hayvan Beslenmesi...

"Apartman ve Site Yaşamında Evcil Hayvan Beslenmesi....Dilediğiniz Zaman İzlemek İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayınız... Apsiyon Youtube"

Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Apartman adına banka hesabı açma

Başlatan sondu, Nisan 02, 2016, 01:47:44 ös

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sayın İlgili;
Apartman adına hesap açmak istiyoruz. Bunun için önceden karar alınmış olması gerekiyor. Ayrıca Vergi dairesinden potansiyel vergi numarasıda almak gerekiyor. Ancak İmza Sirküsüde istiyorlarmış. Benim öğrenmek istediğim bu imza sirküsü sadece seçilmiş olan yönetici içinmi çıkarılacak,yoksa tüm kat malikleri içinmi imza sirküsü çıkartılacak. Konu hakkında dönüş yapmanızı önemle rica ederim. İyi çalışmalar.
Linkback: Apartman adına banka hesabı açma Mesajı Paylaş


  • Gösterim 16,665 
  • Yöneticilik Seçimi İLe İLgili Konular
  • 1 Yanıt
Apartman adına banka hesabı açılması için;
1) Yönetim defteri ,
2) Yöneticinin seçildiği genel kurul kararı (tercihen kararda yöneticinin banka hesabı açmaya, kullanmaya vs. yetkisinin olması)
3) Karar Defteri ile notere gidilerek yönetici seçimine ait genel kurul kararının notere onaylattırılmak sureti ile yöneticinin imza sirküsünün ( kat maliklerinin değil tabi ki seçilmiş yöneticinin) çıkarılması ( Yönetim kurulu seçilmiş ise ve genel kurul kararında imza temsili açısından açıklayıcı bir bilgi yok ise , yönetim kurulu kendi aralarında iş bölümü yapar ve anayapının temsili için bir imza / iki imza , farklı konulara göre farklı yetkiler için yönetim kurulu kararı alırlar , bu yönetim kurulu kararı ile de imza sirküsü çıkarılır)
4) Alınmamış ise karar defteri ile anayapının bağlı bulunduğu vergi dairesinden Anayapı Adına potansiyel Mükellef Vergi Numarasının alınması,
5) Bankaya gidilerek anayapı adına banka hesabının açılması, Mesajı Paylaş
Forum'da Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız. Özel mesajların kamuya faydası yoktur! Arama için Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmukiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.