Katmülkiyeti.Com


Apsiyon Yöneticinin Yanında

"Apsiyon Yöneticinin Yanında"

Gündem


İzlemek İçin Tıklayın...  Apartman ve Site Yaşamında Evcil Hayvan Beslenmesi...

"Apartman ve Site Yaşamında Evcil Hayvan Beslenmesi....Dilediğiniz Zaman İzlemek İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayınız... Apsiyon Youtube"

Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Aidat ödeme,ve seçim

Başlatan Fırat Irmak, Temmuz 01, 2019, 05:20:08 öö

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Merhaba yeni yapılan binamızda yönetici seçildim 18 daireli bir apartman fakat şuan için 7 daire ikamet ediyor.Binanın yaş ortalaması bir hayli yaşlı ben  genç olduğum için beni uygun gördüler bende daha önce böyle bir görevde bulunmadım bilgim çok az sorum şu :
*Apartman yöneticisi maaş alır mı ? Alıyorsa ne şartlar sağlandıktan sonra alıyor bunun prosedürü nedir?
*Apartman yöneticisi her ay toplanan aidattan muaf mı sağlıyor.
Bu konu hakkında bilgi ve önerilerinizi bekliyorum teşekkür ederim .
Linkback: Aidat ödeme,ve seçim Mesajı Paylaş


  • Gösterim 1,006 
  • Yöneticilik Seçimi İLe İLgili Konular
  • 1 Yanıt
Temmuz 04, 2019, 07:19:33 ös #1 Son düzenlenme: Temmuz 04, 2019, 07:21:04 ös krsdtryk
KMK madde 40/2'ye göre yönetici, yönetim planında veya kendisiyle yapılan sözleşmede bir ücret tayin edilmemiş olsa bile, kat maliklerinden uygun bir ücret istiyebilir. Kat malikleri kurulu kararında bu yazılır ve karşılığı işletme projesinde belirtilir. Eğer böyle bir karar verilmez ise ücret alamaz.

KMK madde 40/3'e göre de kat  malikleri  kurulu, kat malikleri arasından atanmış yöneticinin normal yönetim giderlerine katılıp katılmayacağı, katılacaksa, ne oranda katılacağını kararlaştırır. Bu yolda, bir karar alınmamış ise, yönetici yönetim süresince kendisine düşen normal yönetim giderlerinin yarısına katılmaz. Buna göre kat malikleri yöneticinin normal yönetim giderlerine hiç katılmaması yönünde bir karar alırsa hiç katılmaz, hepsine katılacak diye karar alırsa katılmak zorunda olup, hiçbir karar almazsa yönetici kendiliğinden yarısına katılmama hakkı vardır. Mesajı Paylaş
Yazdıklarım hukuki bilgi değil, tecrübe paylaşımından ibarettir.


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmukiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.