Katmülkiyeti.Com

İzoder Dergi


Dergiyi Okumak İçin İçin Tıklayın...  İZODERGİ 145. Sayısı Yayında! - İZODER

"Dergiyi Okumak İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayabilirsiniz... İZODERGİ 145. Sayısı Yayında! - İZODER"

Katmulkiyeti

İzlemek İçin Tıklayın...  Apsiyon Akademi Yönetici Sohbetleri

"Dilediğiniz Zaman İzlemek İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayınız... Apsiyon Yönetici Sohbetleri"

DUBLEKS PİS SU GİDERİNİN ZEMİN KATA ZARAR VERMESİ

Başlatan forki, Şubat 18, 2018, 03:36:08 öö

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Öncelikle merhaba ve yanıt verdiğiniz için şimdiden teşekkür ederim,
Apartmanımız kat mülkiyetli olup toplam 6 daire ve en üst katta iki dubleks daireyiz. alttaki 4 dairenin pis su giderleri binanın yanlarından gitmekte, dublekslerin ortasında iki banyodan binanın tam ortasından giden pis su gideri ile gitmekte. en alt giriş üstü dairenin yan duvarlarında iki kat yukarıda bulunan dublekslerin ortasındaki banyoların pis su giderlerinin akıntısı olduğu tespit edildi. kat malikleri kanununa göre sanırım bağımsız bölümlerimizin dışında olduğu için ortak gider kapsamında yönetim tarafından veya tüm sahipleri tarafından karşılanmalı. Benim sorum bu pis su giderinin sadece iki dubleks tarafından kullanılıyor olması yinede sorumluluğun dublekslere ait olduğunu gösterir mi? İçtihatlarımızda ve uygulamalarımızda durumun açıklığa kavuşması için bilgi ve önerilerinize ihtiyacım var. Alt komşularımız tabi ki kolay yolu seçerek bize gelerek yaptırın demekteler, şayet kanunlarımız ve uygulamlar bu yönde ise ortak gider olması hususunda kendilerine itirazda bulunmak istiyorum. Not dubleks ıslak zeminlerinden aksayan hiçbir sızıntı bulunmamakta.Şimdiden ilgi ve yardımlarınız için teşekkür ederim.
Linkback: DUBLEKS PİS SU GİDERİNİN ZEMİN KATA ZARAR VERMESİ Mesajı Paylaş


  • Gösterim 1,359 
  • Yeni Üyeler ve Acemi Sorular...
  • 0 Yanıt

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmukiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.