Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

7 BLOKLU MERKEZİ ISITMA OLAN BİR SİTEDE BLOKLARDAN BİRİNİN AYRILMASI

Başlatan vizyon, Mart 09, 2017, 08:23:21 ÖÖ

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

Merhabalar
Ben 4 blok yolun bir tarafında 3 blok yolun diğer tarafında olan bir sitede kat malikiyim.  4'lü ve 3'lü bloklar arasında fiziksel hiç bir bağlantı yok ısıtma sistemi ( merkezi ), jeneratör..vs hepsi ayrı .sadece aynı firma yaptığı için yönetim planında bir yönetim şeklinde yapmış.
Asıl sorunum şu: ben 4A blokta oturuyorum kazan dairemiz ise 4D blok altında kalorifer suyu veya banyo kazan dairesinden 60 derecede çıkıyorsa bize 30 derecede ulaşıyor.Adete soğuk suyla duş alıyoruz.defalarca genel kurullarda dile getirildi yok şöyle yok böyle yapalım ama kaç yıldır çözüm bulunamadı . Diğer  blokların tuzu kuru olduğu için bir şeye yanaşmıyorlar. İlk defa bu genel kurulda biz blok olarak bütünlük sağlayıp merkezi sistemden çıkmak ve kendi binamızın çatı katına kaskad sistemi kurmak istediğimizi söyledik hatta her bloğun toplantısı ayrı olduğu için bizim blok kabul etti.Hatta yapılacak tadilatın bedelini 4A blok kat maliklerince karşılanacağını bunun için diğer blok sakinlerinden bir bedel talep edilmeyeceğini söyledik.Ayrılma neticesinde sadece ısınma ve sıhhi sıcak sisteminin ayrılacağını bunun haricinde herşeyiyle siteye bağlı kalacağımızı belirtmemize rağmen zaten 50-60 sakinli bir apartmanda katılan 3-5 kişin hayır biz buna karşıyız demesiyle blok olarak ayrılamaz mıyız?
gaz dağıtım şirketine teknik açıdan kaskad sistemine geçme konusunu sorduğumuz da Teknik olarak bir engel yok geçebilirsiniz dedi.Bu işin hukuki boyutu nedir bu yazın bu işi çözmemiz lazım Velev ki onlar kabul etmedi ve biz yaptırmaya karar verdik sorunumuzun çözülmediğine dair önceki toplantı tutanakları mevcut. O halde onlar mahkemeye vermek işteseler de nasıl bir karar çıkar? Yada ayrılabilmemizin yolu nedir ?Aslında en güzeli her bloğun ayrı ayrı kaskad sistemine geçmesi. Çünkü bizi ve suyu ısıtabilmek için kazan çok yüsek derecelerde çalışıyor dolayısıyla bizim blok haricindekiler bizden dolayı daha yüksek faturalar ödüyor. Ama bunu görmüyor tutturmuş ee bizim kazan arıza yapınca sizi katkıda bulunmayacakmısınız? Bizde hayır çünkü biz sizden para talep etmeyeceğiz dolaysıyla size de katkıda bulunmayız deyince kördüğüme dönüyor. Lütfen yardımcı olur musunuz?
Linkback: 7 BLOKLU MERKEZİ ISITMA OLAN BİR SİTEDE BLOKLARDAN BİRİNİN AYRILMASI


  • Gösterim 3,045 
  • Yeni Üyeler ve Acemi Sorular...
  • 1 Yanıtlar
bağımsız bir yönetime geçebilmeniz için ayrı ada ve parselde var olmak şartı ile mevcut yönetim planını değiştirerek ayrılabilirsiniz.

yönetim planını değiştirebilmek için toplam kat maliki sayısının 4/5'i kadar oy gereklidir. bunun dışında yapılan değişiklik kararları imza atanı bağlar, kat malikini bağlamaz.


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler