Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

vergi dairesinden alınan ilşiği yoktur yazısı kaybı

Başlatan Suat KUTUCU, Mayıs 01, 2009, 05:34:33 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

merhaba arkadaşlar
Kat mülkiyeti kurumu ve cins tashihi için gereken evraklardan Vergi dairesinden alınan ilişiği yoktur yazısı ile ilgili bölgemde şu temel problemi yaşamaktayım.
Yapı kullanım izin belgelerinin alımı sırasında vergi dairesinden ilişiği yoktur belgesi alınması gerekir. aksi takdirde bu yapı kullanım izin belgesi verilmez.
Ancak kat mülkiyeti kurumu ve cins tashihi için gerekli evraklar arasında sözkonusu belge tekrar istenmektedir. Belediyelerimizin arşivlerinde, arşivcilik anlayışının gelişimi çok eski tarihleri kapsamadığı için belediyelerimizde bu evrak bulunamamaktadır.
Belgenin verildiği vergi dairelerinden evrak talep edildiğinde, özellikle eski tarihli ise evrak onlarda da hele hiç bulunamamaktadır. Bazen bulunma ihtimali olsa da, bulunmamaktadır.
Böyle durumlarda ise, vergi dairesi verilmiş olan Yapı kullanım izin belgesinin alımı sırasında vermiş olduğu evrakın yenisini ancak ilgili vergilerin tekrar ödenmesi halinde vermektedir.
Bu durumda malik aynı bedeli iki defa ödemek zorunda kalmaktadır.
Bununla ilgili vergi dairesi bir anlamda uyanıklık yapmaktadır.
Vergi dairelerinde vatandaşın ikinci kez ödemesi yapmasını engelleyici bu konuda kullanabileceğim, evrak, genelge ve/veya en kötü ihtimalle fikri olanlardan yardım talep ediyorum
Saygılarımla...
Linkback: vergi dairesinden alınan ilşiği yoktur yazısı kaybı


  • Gösterim 6,635 
  • Üyelerimizin Açılmasını İstediği Yeni Konu Başlıkları
  • 1 Yanıtlar
bu konuda yapabileceğin tek şey inşaatın bitiş yıllarına ait defterlerden yapı kullanma izin belgeleri üzerindeki isimleri bulman bu işin zorluğu o yıllarda maliye tarafından tutulan defterlerde adres değil kişi ismine göre defter tutmaları ancak % 90 bulunuyor ben o şekilde çözdüm


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler