Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

SİTE YÖNETİMİ YOK NE YAPMALIYIM?

Başlatan kdrcalis, Şubat 13, 2011, 12:58:29 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

3 BLOKLU AYNI BAHÇE İÇİNDE BULUNAN ADIDA SİTE OLAN, 12 YILLIK BİR YERDE DAİRE SATIN ALDIM. FAKAT HER BİNA KENDİ YÖNETİMİNİ KURMUŞ. ANLAŞMA OLMADIGI İÇİN. SİTE YÖNETİMİ OLUŞTURULMASI ZORUNLU DEGİL Mİ? NE YAPMAM GEREK YARDIMINIZI BEKLİYORUM. TEŞEKKÜRLER.
Linkback: SİTE YÖNETİMİ YOK NE YAPMALIYIM?


  • Gösterim 5,525 
  • Üyelerimizin Açılmasını İstediği Yeni Konu Başlıkları
  • 1 Yanıtlar
Sn. kdrcalis,

Öncelikle bahsi geçen sitenin Kat Mülkiyeti Kanunu anlamında bir toplu yapı olup olmadığını ve yönetici yahut yönetim kurulu seçimi hususlarının yasalara uygunluğu yahut aykırılığını netleştirmek için ilgili Tapu Sicil Müdürlüğü'nden Yönetim Planınızı temin etmelisiniz. Yönetim Planınızda yönetim kurullarının nasıl oluşacağı, her bloğun ayrı ayrı mı yoksa tek bir Yönetim Kurulu tarafından mı yönetileceği hususları açıklanmıştır. Mevcut durumu bu verilere göre değerlendirmelisiniz.

Kat Mülkiyeti Kanunu 34. maddede Yönetici atanması hususu düzenlenmiştir. Bu maddeye göre;

"Kat malikleri anagayrimenkulün yönetiminde anlaşamaz veya toplanıp bir yönetici atayamazlarsa, o geyrimenkulün bulunduğu yerin sulh mahkemesince, kat maliklerinden birinin müracaatı üzerine ve mümkünse diğerleri de dinlendikten sonra, gayrimenkule bir yönetici atanır. Bu yönetici, aynen kat maliklerince atanan yöneticinin yetkilerine sahip ve kat maliklerine karşı sorumlu olur."

İncelediğiniz Yönetim Planınıza aykırı uygulama olması halinde, Yönetim Planınıza uygun şekilde yönetici atanması amacıyla Sulh Hukuk Mahkemesine başvurmanız gerekecektir.


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler