Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Sığınağı kiralayan sahtekar müteahhit hk.

Başlatan albayrakli2011, Temmuz 12, 2016, 08:36:17 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Merhabalar benim birkaç sorum olacak. Şimdiden teşekkür ederim cevaplarınız için. Arsa sahibii babam olmak üzere müteaahhite arsa verip kat karşılığında daire almak üzere bir işe kalkıştık, ve arsayı verdik. Ancak 24 ayda teslim etmesi gereken binayı 36 37 ay gibi bir sürede teslim etti. Babamın adına  20 bin kadar su borcu ve yine 20 bin kadar elektrik borcu çıkardı ve birşeyler döndü dolaştı suyu daire başına 500 er lira ödeyin gerisini öderim dedi babam kabul etmiş ve ödedik. (Bu arada 6 kardeşiz ve 1 de anne-babam olmak üzere 7 daire teslim aldık) Elektiriği de bi şekilde dairelere böldürdü o da daha ödenecek. Üzerimizde duruyor borcu. Babam dava açmaya yeltendii. Ancak babama daha önceden 20 bin teminat vermişti. Ev tesliminde geri almak koşuluyla babam da teminatı bir kaç ay geç teslim edince ona geç teslimattan dolayı dava açma yönünde tehditlerle bulunarak bi şekilde davadan geri çekti. Gibi gibi bir kaç olay... Şimdi sorularım şunlar:
1) Biz eskiye yönelik tekrar dava açabilir miyiz bunlardan ötürü?
2) Dava açarsak kimin açması lazım babamın mı yoksa babamdan vekalet alıp biz açabilir miyiz?
3) Sığınağı apartmanım altındaki marketle birleştirip markete 3yıllığına kiralamış ve bundan ötürü belediye memurları geliyor sığınağınız yok diyip oturum izni vermiyor. Bu uygun mudur? Değilse ne yapmalıyız?
4)Geçen hafta markette sabaha karşı yangın çıktı ve market kül oldu apartman zarar gördü ve benim ikinci kattaki evim de zarar görmüş. Elektrik kaynaklı yangın olduğu düşünülüyor daha açıklanmadı. Bunun sorumlusu kim ? Müteahhit mi?
Çok soru sordum ne kadar cevaplayabilirseniz yararıma olacaktır.
Teşekkürler
Linkback: Sığınağı kiralayan sahtekar müteahhit hk.


  • Gösterim 2,862 
  • Üyelerimizin Açılmasını İstediği Yeni Konu Başlıkları
  • 0 Yanıtlar

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler