Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

İzlemek İçin Tıklayın...  Apsiyon Akademi Yönetici Sohbetleri

"Dilediğiniz Zaman İzlemek İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayınız... Apsiyon Yönetici Sohbetleri"

Oy kullanma söz sahibi olma

Başlatan Hülya Eksi, Temmuz 28, 2017, 07:12:03 ös

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Herkese Merhaba..
Boşanmış olduğum eşimle birlikte aldığımız site içinde bir yazdığımız var.kredi kullanılarak aldığımız bu ev kredinin eşimin adına olması sebebi ile tapu eşim ve banka adına idi.mal paylaşımı davamız halen sürmekte ve ben bu tasinilmaz için tedbir koydurdum.
Site yönetimi toplantilara katilip oy kullanabilmem icin esimden vekalet almam gerektiğini  söyledi.
Bu dogru mudur?
Vereceğiniz bilgi için şimdiden teşekkür ederim.


Linkback: Oy kullanma söz sahibi olma Mesajı Paylaş


  • Gösterim 2,248 
  • Üyelerimizin Açılmasını İstediği Yeni Konu Başlıkları
  • 2 Yanıt
Temmuz 28, 2017, 07:58:46 ös #1 Son düzenlenme: Temmuz 28, 2017, 08:11:48 ös Aydın Develi
Sayın Hülya Eksi;

634 s Kat Mülkiyeti Kanunu'nun C) Kat Malikleri Kurulunun Toplantısı ve Kararları: III - Oya Katılma: başlıklı 31. Maddesine göre;

Olağan veya olağanüstü kat malikleri kurulu toplantılarına bağımsız bölüm malikinin katılması gerekir. Kat malikinin herhangi bir sebepten dolayı toplantılara katılamaması durumu söz konusu ise toplantıda kendisini temsil etmesi ve oy kullanması için vekil tayin edebilir.

Eşinizin vekalet vermesi halinde kat malikine temsilen olağan veya olağanüstü kat malikleri kurulu toplantılarına katılabilir ve oy kullanabilirsiniz. Aksi takdirde toplantılara katılmanız mümkün değildir.

Saygılar.
Mesajı Paylaş
Yazdıklarımın hukuki bir geçerliliği yoktur. Bilgi paylaşımıdır. Doğruluğu tartışılır.
Hak ve Sorumluluklarınızı ''Yönetim Planı'' ve ''634 s KMK'' nu inceleyerek öğrenebilirsiniz.

Temmuz 30, 2017, 08:31:59 ös #2 Son düzenlenme: Ağustos 11, 2017, 12:29:26 öö ck0902
Sayın Hülya Eksi

Öncelikle başarılarınızın artarak devamını dilerim. Naçizane olarak söyleyebilirim ki; (pay) sahibi olduğunuzu iddia ettiğiniz bağımsız bölüm ile alakalı haklarınızı, sanırım mahkemede sunacağınız kayıtlı gelir-gider ilişkisi içerisinde ispat etme olanağına sahipsiniz.

Kat maliki sıfatı ile (eski) eşiniz kayıtlı olduğundan (kendisinden toplantıya katılmak için vekalet alsanız bile) alınan kararlar yine de O'nu bağlar. Size herhangi bir yönlendirme söz konusu olmaz. Ancak davanız sonuçlandıktan sonra mahkeme bağımsız bölüm hakkında size bir tasarruf yetkisi verebilir. Bu tasarrufu elde ettikten sonra bağımsız bölümün bağlı olduğu Kat Malikleri Kurulunda söz sahibi olabilirsiniz.

Yani başından itibaren tapu adınıza ortak şerhi ile düzenlenmeliydi. Bağımsız bölümün edinimi sırasında buna siz razı görünüyorsunuz. (Şimdiki dava konusu durumun sonucu beklenmelidir.) Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp