Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

İzlemek İçin Tıklayın...  Apsiyon Akademi Yönetici Sohbetleri

"Dilediğiniz Zaman İzlemek İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayınız... Apsiyon Yönetici Sohbetleri"

Kat Mulkiyeti kanunu Madde 43 ÇOK MASRAFLI VE LÜKS OLANLAR

Başlatan Furkan Kirmaci, Şubat 17, 2013, 03:17:36 ös

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Merhaba arkadaslar,
Kat maliklerininin onayi alinmadan sadece temsilciler kurulu karariyla alinmis ve bence luks statusune girebilecek her harcamayi biz kat malikleri odemek zorunda miyiz?  Ornegin 300 konutlu bir sitede var olan normal yuzme havuzu yikilarak Taşmalı sisteme haiz bir yuzme havuzu yapimi icin her daireden odedigimiz zorunlu aidatlarimiza ek olarak 1500 TL tutarinda para talep ediliyor. Kanunda tam olarak belirtilmemekle birlikte sitelerde luks kavrami neye gore tanimlanmistir, bu odemeyi yapmama hakkimiz var midir?
Linkback: Kat Mulkiyeti kanunu Madde 43 ÇOK MASRAFLI VE LÜKS OLANLAR Mesajı Paylaş


  • Gösterim 6,432 
  • Üyelerimizin Açılmasını İstediği Yeni Konu Başlıkları
  • 1 Yanıt
Sayın Furkan Kirmaci

Sitenizde var olan yüzme havuzu (bağımsız bölümler gibi tanımlıdır ve) bir eklentidir, ortak alandır ve Yönetim Planının bir parçasıdır. Yönetim Planını Temsilciler Kurulu değil, kat malikleri kabul etmiştir. Dolayısıyla Yönetim Planında yapılacak bir değişiklik ve/veya Ortak Alanlarda yapılacak tesis ve tadilat, Temsilciler Kurulunun değil, Kat Maliklerinin alacağı kararla yapılır. Burada pratik olması için; verilen bu teklifin tüm bloklarda oylanarak EVET, HAYIR oylarını üst yönetimde kullanmak üzere, blok yöneticisine karar alınarak bir defa için yetki verilebillir. Çünkü Yöneticiler vekildir. Ne kadar yetki verdi iseniz onu kullanabilir.

Yönetim Planında Temsilciler Kurulu üyesinin böyle bir kararı verebileceğine dair inceleme yapınız. Bu konularda tam bilgiye sahip olursanız haklarınızı koruyabilirsiniz.

Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmukiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.