Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

kat malikleri kurulu denetçi seçimi

Başlatan furkanyvl, Nisan 26, 2018, 04:38:49 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

merhabalar
kat malikleri kurulunda eşler vekil sıfatıyla denetçi seçilebilir mi?

634 Sayılı Kat Mülkiyeti Kanunu 41. maddesinin 3. fıkrasında; '' Kat malikleri kurulu denetim işini, KENDİ ARALARINDAN sayı ve arsa payı çoğunluğuyla seçecekleri'' şeklinde hüküm gereği kesinlikle kat maliki mi olması gerekir?

Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler
Linkback: kat malikleri kurulu denetçi seçimi


  • Gösterim 2,165 
  • Üyelerimizin Açılmasını İstediği Yeni Konu Başlıkları
  • 1 Yanıtlar
#1
Kanunen mümkün değil.
41. madde amir hükmündedir. Bir alternatif göstermemiştir. Denetçi Kat Maliki olmak zorundadır. Çünkü (olası) zarardan kendisi de etkileneceği için görevini kat malikleri tarafında etkili kullanacaktır.

Seçilirse,

(a) Kat Malikleri bu durumu biliyorlarsa yani seçilen kişinin kat maliki olmadığını biliyorlarsa, Nisbi Butlan kararla seçilmiş olur.
(b) Kat Malikleri bu durumu BİLMİYORSA yani seçilen kişinin kat maliki olmadığını BİLMİYORSA, Mutlak Butlan kararla seçilmiş olur.

Nisbi butlanla seçilen denetçinin seçilmesine (toplantıda şerh düşen) kat maliki veya TOPLANTIYA KATILMAMIŞ kat maliki itiraz etmek için (Alınan Kararları) öğrendiği andan itibaren 1 ay içinde (Toplantı tarihinden itibaren 6 ayı geçmemek üzere) Sulh Hukuk Mahkemesinde Alınan Kararların İptali davası açmalıdır

Mutlak butlanla seçilen denetçinin seçilmesine (toplantıda şerh düşerek) itiraz eden kat maliki veya TOPLANTIYA KATILMAMIŞ kat malikinin itiraz etmesi için Hak Düşürücü Süre bakımından zaman aşımı yoktur. İstediği zaman dava açabilir. Denetim Raporunu kabul etmeyebilir.


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler