Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

İnşaatı henüz tamamlanmamış sitelerde site yönetimi nasıl kurulur? 1/3 ü bitmiş

Başlatan Didem, Nisan 26, 2012, 11:24:25 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Örneğin 45 villalık bir sitede sadece 10-15 villa tamamlanmış gerisi inşaat halindeyse ve bu tamamlanan binalardan 7-8 villada oturan varsa yönetici seçilebilir mi ve bu yönetici 45 villayı kapsayan kararlar alabilir mi?  (Her villanın arsa payı 1400 m2, 240-260 m2 yerleşim alanı, 1100-1200 m2 si bağımsız alan (herkesin özel bahçesi, bunun 400 m2 si arka tarafta sebze, meyve ekimi için, 700-800 m2 si ön tarafta)
1- Ortak yerler daha tamamlanmış olmasına rağmen oturan 7-8 kişinin seçtiği yönetim ortak yerler için karar alabilir mi? 2- Kat maliklerinin bağımsız bahçelerine karişabilir mi? Örneğin ön taraftaki 700 m2 lik bahçeye ağaç dikilmemesi, ağaçların yan bahçeye ve arka bahçeye dikilmesini bu yönetici karara bağlayabilir mi? Yoksa önce 45 villadan en az 4/5 inde oturan olmalı ve ondan sonra mı 45 villayı ilgilendiren genel site yönetmeliği oluşturulmalı?
Kat mülkiyeti kanununun tümünü okudum ama bu konuyla ilgili tam bir açıklama bulamadım.Kanunda bitmemiş inşaatlarda, inşaatların bitmesini sağlamak için yönetici seçilebilir ve bu yönetici kat mülkiyetine geçildikten sonra seçilen yöneticiyle aynı yetkilere sahiptir gibi bir açıklama var anladığım kadarıyla ama açıkçası bana 45 villa olan bir yerde sadece henüz oturan 7-8 kişinin seçtiği bir yönetimin 45 villayı ilgilendirecek bir konuda karar alması hiç mantıklı gelmiyor. Tabii bu benim kişisel görüşüm. Bir bilen varsa bu konuyu ve bana yardımcı olabilirse çok memnun olurum. Haklarımdan emin olmadan yönetici ile tartışmak istemiyorum. Saygılarımla Didem
Linkback: İnşaatı henüz tamamlanmamış sitelerde site yönetimi nasıl kurulur? 1/3 ü bitmiş


  • Gösterim 7,472 
  • Üyelerimizin Açılmasını İstediği Yeni Konu Başlıkları
  • 0 Yanıtlar

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler