Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Eski Kat Maliklerinin Borçlarının Yeni Kat Maliki İle İlişkisi

Başlatan ck0902, Temmuz 28, 2016, 06:38:27 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

İlgi (A) : "slts" isimli üyenin 02.03.2016 tarihinde Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap adresinde sorduğu soru.

Bu konu "slts" isimli üyenin 02.03.2016 tarihinde "Eski mülksahibine ait ödenmemiş aidatlar yeni mülk sahibine mi geçer ?" isimli konu başlığına ilaveten sorulan sorusunun cevabını her üyenin takip edebilmesi için açılmıştır.

Öncelikle "slts" isimli sayın üyeye konu hakkında bilgi ve fikir verebileceğim halde farkında olamadığım için üzgün olduğumu hatta madem ki bir paylaşım platformunda bilgi aktarıyoruz; bu nedenle bu güzel sitede daha duyarlı olmaya çalışacağımı ifade etmek istiyorum.

Bu kadar üzülmemin sebebi; sayın "slts"'nin kendisine site avukatı tarafından 01.03.2016 tarihinde ihtar geldiğinden bahsetmesidir.

Kısaca gelen ihtar Ödeme Emri/İlamsız İcra Takibi ise, tebliğ tarihinden itibaren 7 gün içinde İlamsız İcra Takibi Ödeme Emrinin yazıldığı İCRA DAİRESİNE itiraz hakkını kullanması gerekir. İşte bunu yapmadı ise şu anki uyarı sadece diğer üyelere ve/veya "slts" isimli üyenin bundan sonraki ihtar(lar)da daha duyarlı olmasını sağlayabilir.

Ne yazık ki, İlamsız İcra Takibi Ödeme Emrine karşı 7 gün içerisinde itiraz edilmez ise, bu sefer sizin (muhatap) borcunuzun olmadığı hakkında karşı dava açmanız gerekir. Oysa İcra Takibine süresi içinde itiraz edilirse, bu sefer alacaklı olduğunu ispat etme sorumluluğu karşı tarafın olur. Bu nedenle borçlu olmadığınız halde, yeteri kadar duyarlı (uyanık) değilseniz İcra Takibi Ödeme Emrine 7 gün içinde itiraz etmez iseniz İcra Takibi başlar.

Ayrıca ilgili konuda sayın "slts" alınan karara itiraz ettiğini söylemiş: Bu itiraz ya karar defterine şerh düşülerek yapılır ya da süresi içinde Sulh Hukuk Mahkemesinde dava yolu ile yapılabilir. Eğer süresi içinde usulüne uygun itiraz yapılmadı ise ve alınan karar usulüne uygun alınmış bir karar ise uygulanır.

Tabi sayın "slts"'nin bahsettiği konuda eski kat malikinin borcundan söz ediliyor. Her ne kadar durum ilk başta kendisinin aleyhine gibi başlasa da, Kat Mülkiyeti Kanunun 35-g maddesi gereği Yöneticinin Anagayrimenkulde bir hakkın kaybolmaması için gerekli tedbirleri alır ifadesinden dolayı somut olayda, yönetici bunu yapmayarak "Görevi İhmal" suçu işlemiş ise, "slts"'nin maddi manevi zarar etmesine sebep olmuştur. Yani "slts" evi devir alırken eski kat malikinin borcunu resmi bir belge olmadan takip edemezdi. Eski kat malikinin borcunu da yönetici takip ederek yasal işlem başlatması gerekirdi. Çünkü yönetici bir vekil gibi sorumludur.

Şimdilik yazacaklarım bunlar. Karşılıklı fikir alış-verişi veya eleştirilerinizle konunun daha ayrıntılı ele alınabileceğini umuyorum. Saygılarımla.Linkback: Eski Kat Maliklerinin Borçlarının Yeni Kat Maliki İle İlişkisi


  • Gösterim 3,057 
  • Üyelerimizin Açılmasını İstediği Yeni Konu Başlıkları
  • 0 Yanıtlar

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler