Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

MAHKEMELİK DURUM YÖNETİCİ VE BELGE İSTEMİ

Başlatan pimet, Temmuz 16, 2021, 12:13:32 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

iyi Günler Müteahhidin inşaat halinde bıraktığı oturulamaz bir binayı (32 Daire) Tapusu Eşim Adına olan binada yaklaşık olarak 7 yıl hiç bir ücret almadan daire sahipleri ile birlikte yaptırdım ve yaptırırken her şey kayıtlı olsun diye yönetim hesabı açtırmak istedim topladığım ve harcadığım tüm paralar bu hesap üzerinden yapıldı. Banka hesabı açtırabilmek içinde yönetim defteri ve defterde her yıl benim yönetici seçildiğime dair kararlar aldırdım bu durum 2013-2018 yıllarında devam etti daireler sonradan el değiştirdi ve bir kaç kendini bilmez yüzünden bina oturulacak duruma gelince ben karar defterine de yazarak yönetimi bıraktım..
Yeni seçilen yönetici ve yardımcısı ile husumetli olduğumdan bir türlü hesapları devredemedim toplantı talep ettim ancak geri dönüş olmadı daha sonra onlar haricinde toplantı yapıp daire sahiplerine harcamalarımı ve banka hesaplarını gösterdim. her şey bitti derken daire sahibi (Yönetici Değil) birisi bilgi ve belgelerin devredilmediği ve hesapların incelenmesi talebi ile dava açtı. bende ilk olarak yönetici olmadığımı belgeleri vermek istememe rağmen bir türlü veremediğimi beyan eden savunma yaptım. ilgili belgeler bilir kişiye gitti 2 defa ilkinde yönetici olmadığım sonrasında karar defterinde yönetici olduğum bilir kişi raporuna eklendi.
dava sonucu belgerin yazılı olarak yönetime devri için 2 hafta süre verildi ve tüm masraflar benim tarafımca ödenmesi kararı verildi. karar halen tarafıma tebliğ edilmedi.
(Not: Yönetici seçimi hiç bir resmi kurumda kayıtlı değil belediye tabu bayındırlık)

1- istinafa başvursam kararı bozdururmuyum.
2-Mahkemece Yöneticiliğim Tescil Edildiği İçin geriye yönelik yönetici ücreti talep edebilirmiyim.

bu konular hakkında gerekçeleri ile bilgi verebilri misiniz
teşekkürler hayırlı günler dilerim.
 
Linkback: MAHKEMELİK DURUM YÖNETİCİ VE BELGE İSTEMİ


  • Gösterim 891 
  • Teknik Bina Yönetimi Konuları
  • 0 Yanıtlar

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler