Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Dış boya firması ile yapılacak örnek Sözleşme

Başlatan Ozan ÖZEN - KatMulkiyeti.Com, Aralık 19, 2007, 10:04:20 ÖÖ

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Dış boya firması ile yapılacak örnek Sözleşme                                         M U K A V E L E

Madde 1
TARAFLAR :İşbu mukavele bir taraftan  Samipaşa Caddesi Bakibey  sokak No:11    Aksaray/İSTANBUL adresinde mukim   BİNKO Bina Koruma Hizmetleri Limited Şirketi ile ................... ................. .................... ............................... /İST.adresinde mukim binanın [Kat malikleri   kurulu adına/ Yönetici] olarak,................... arasında  aşağıdaki koşullar altında yapılmıştır.                            Bu sözleşmede taraflardan mezkür binanın yöneticileri   İŞVEREN ve BİNKO Bina Koruma Hizmetleri Ltd.Şti.'de   TATBİKATÇI olarak kısaca anılacaklardır.

Madde 2
İŞ'İN KAPSAMI : İstanbul/............................ ............. ................ ....................   adresindeki binanın dış cephelerine  onarım ve boya yapılması
  Bu anlaşma çerçevesinde tabikat yapılacak yerler şunlardır:
           a.Bina cephesinde sıva veya mozaik kaplı satıhlar.
           b.Bina konsol çıkma altı.
           c.Bütün baca,asansör kulesi ve aydınlık çıkmasının dışları.
           d.Açık balkonların korkuluk duvarının dışları,iç’e bakan  yüzeyleri,duvar ve  tavanları.[kepenk,cam veya başka bir  malzeme ile kapatılmış,ancak bu malzemelerin açılır nitelikte olması halinde bu balkonlar kapalı balkon edilir ve uygulama dışı tutulur.]
            e.Çatı ve/veya teras parapet duvarlarının üstlerindeki
çatlaklar ile bunların iç’e bakan kısımları.

Madde 3
TATBİKATIN MAHİYETİ :
1. Binanızın dış cephelerine asma iskele kurularak mevcut cephe  kaplamasındaki kabarmış ve pullanmış adherasyonunu kaybetmiş  kısımların peşinen kazınması.

2-Yukarıdaki işlemler tamamlandıktan sonra yüzeyi emprenye etmek  amacı ile VAC 208 acrilik copolimerin metrekareye 0,100-0,150 kg   gidecek şekilde rulo ile tatbik edilmesi. 

3-Bina cephesinde bulunan kılcal bütün çatlakların elastik dış cephe  macunu ile macunlanması. 

4-Bina cephesindeki büyük ve hareketli çatlakların ise % 300 uzama  katsayısına sahip sentetik elyaf armeli olarak sıvı plastik  uygulanması. 

5-Yüzey hazırlığı yukarıdaki şekilde tamamlanmış olan satıhlara iki kat   halinde metrekareye 0.350-0.500 kg.gidecek şekilde yine amphisilan düz marka pütürsüz dış cephe boyası tatbik edilmesi .

Madde 4
İŞ’E BAŞLAMA TARİHİ : işbu mukavale tahtında tatbikatçı mücbir sebepler dışında   iş’e en geç    /     /2002 tarihinde başlayacaktır. Havaların müsaade  etmesi halinde daha öncede başlayabilir.Ancak işveren başlama tarihinden itibaren yedi gün içinde inşaat mahallini kendi  yapacağı tamir ve işler yapılmış ve çalışmaya mani bir neden  olmaksızın teslim etmekle yükümlüdür.

Madde 5
İŞ’İN TESLİMİ : Tatbikatçı mezkür iş’i    /    /2002 tarihine kadar teknik şartlara  uygun olarak bitirecektir.Mücbir sebepler dışında gecikilen   her gün için tatbikatçı 20.000.000.-TL(yirmimilyon) ödemekle yükümlüdür. 

Madde 6
TATBİKAT  :
A · Kullanılacak bütün malzemeler imalatçıların   gösterdikleri   ve Bayındırlık Bakanlığı Teknik şartnamelerine  uygun olarak en  itinalı bir biçimde tatbik edilecektir.                       
B · işveren tatbikat gereği olan su,elektrik gibi hizmetlerin  temini ile yükümlüdür.                         
C · işveren kendisi,diğer kat malikleri ve yanında  çalıştırdıklarının ihmalinden doğan zarar ve ziyanı  tatbikatçıya ödeyeceğini peşinen kabul eder.                       
D · Tatbikatçı söz konusu  inşaatta işverence tasvip  edilmeyen işçileri çalıştıramaz,işçilerini gece barındıramaz.                         
E · Tatbikat süresince tatbikatçı bütün emniyet tedbirlerini  almak ve aldırmakla yükümlüdür.işveren bu konuda   kendisine yardımcı olur.

Madde 7
İŞ'İN  BEDELİ : İşveren ve tatbikatçı yukarıda belirtilen işlerin yapılabilmesi için  gerekli malzeme,malzeme zayiatı,alet edevat giderleri,iskele ki raları,kurup sökme masrafları,her türlü nakliyeler, işçilik,genel giderler ve firma kar'ı dahil,KDV hariç işlerin tamamı için
(                                             )TL sına anlaşmışlardır.

Madde 8
ÖDEME ŞEKLİ : işveren söz konusu işlerle  ilgili olarak tatbikatçıya veya kanuni  vekiline sözleşme tarihinde                                         .-TL peşinat ile aşağıda dökümü yapılan vade ve meblağlardaki  tam pullu senetleri mukavele tarihinde ödeyecektir.  Herhangi bir senedin vadesinde ödenmemesi halinde  diğer bütün senetler muacciliyet kesbeder.

     1-      /   /2001 (                         )TL.
     2-      /   /2001 (                         )TL.
     3-      /   /2001 (                         )TL.
     4-      /   /2001 (                         )TL.   
     5-     /   / 2001 (                         )TL.
          Tatbikatçı alacaklarını kat maliklerinden arsa payları  oranında isteyebileceği gibi bu sözleşmede imzası  bulunan ............. ................... ’ı binanın müteselsil borçlu ve kefili  kabul ederek alacağının tümünü müteselsilen gerekirse yasal yollara  başvurarak tahsil edebilir.

Madde 9
RENK SEÇİMİ :  İşveren......................... firmasına ait .................. renk kartelasından
a. ................................ için.....................................
b...................................için.....................................
c...................................için.....................................
d. Açık balkon tavanları için...............rengi seçmişlerdir.bu renklerin işveren tarafından değiştirilmesinin istenmesi halindeeski renkler işverene teslim edilir,yeni seçilen boyanın bedeli peşin olarak boya satıcısı firmanın cari fiyat listesi üzerinden tatbikatçıyaödenir ve madde 5 uygulanmaz.İşveren tatbikatçıdan renklerin kendi aralarında veya başka kimyasallarla karıştırılmalarını isteyemez.

Madde 10
TEK TARAFLI FESİH : İşveren inşaat mahallini zamanında teslim etmez, ödemelerini zamanında yapmaz veya bu mukavelede belirtilen işlerin bir veya bir kısmının yapılmasından  vazgeçerse,  tatbikatçı bu mukaveleyi tek taraflı olarak fesih edebilir,zarar ve ziyanını talep edebilir.
            Anlaşmazlık durumunda yetkili mercii İstanbul  mahkemeleridir.

Madde 11
İZİN VE YASAL DEGİŞİKLİKLER   
          a.KDV oranlarının değişmesi veya kanunen zaruri yeni  vergilerin konması  işverene aynen yansıtılır.
           b.İnşaat mahallinde uygulama  yapılması  için gerek komşulardan gerekse resmi makamların talep edeceği izin belgeleri,  alınması ile işgaliye veya sair nam altındaki taleplerin karşılanması  işverene  aittir.
           c.Tatbikatçı ayrıca bir izne gerek kalmadan mezkur binanın ismini ve adresini  kendi referans listesinde  yayınlayabilir.

Madde 12
SÖZLEŞME TARİHİ :  Oniki maddeyi içeren bu mukavele    /    / 2002  tarihinde  iki nüsha olarak tanzim olunmuş ve taraflarca imzalanmıştır.

               İŞVEREN                                   

Linkback: Dış boya firması ile yapılacak örnek Sözleşme


Forum'da Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız. Özel mesajların kamuya faydası yoktur! Arama için Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

traffic.gif
  • Gösterim 8,006 
  • Teknik Bina Yönetimi İle İlgili Kanun, Tüzük ve Yönetmelikler
  • 0 Yanıtlar

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler