Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Asansörler İçin Güvenlik Tavsiyeleri

Başlatan Ozan ÖZEN - KatMulkiyeti.Com, Ekim 24, 2007, 07:43:10 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 7 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

traffic.gif

Asansör Güvenlik Tavsiyeleri

Bir asansördeki en büyük risk, kabinde iç kapının mevcut olmamasıdır. Araya sıkışan nesneler insanlar ve hayvanlar için en açık tehlike kaynağını oluştururlar

Asansörlere çocuklarıyla binen anne ve babalar, kabin hareket halindeyken çocuklarınızın ellerini hiçbir zaman bırakmayın, çocuklarınız asansör kapılarından olabildiğince uzakta olsunlar.

Kabin içi güvenlik kapısı bulunmayan asansörlere küçük çocuklarınızı yalnız başlarına bindirmeyin.

Eğer asansör içinde güvenlik kapısı yoksa yüzünüz sürekli olarak kapıya dönük olsun.

Üzerinizde kontrolsüz olarak sarkan bir atkı, giysi, palto gibi cisimler olmamasına dikkat edin.

Asansör hareket halinde iken ne siz, ne de taşıdığınız cisimler asla kapıya sürtünmeyecek şekilde olsun.

Asansör içinde çocuk arabası, tekerlekli sandalye, kayak, masa, çöp bidonu gibi büyük cisimler taşırken kapıya sürtmemesine dikkat edin, bu cisimler hareketli kabin ile kuyu duvarı arasına sıkışarak yaralanmalara, hatta ölümlere sebebiyet vermektedirler.

Kabine giriş çıkışlarınızı oyalanmadan yapın.

Asansör, katınıza geldiğinde kabine bakmadan hemen içeriye binmeyin.

Asansör ara katta kaldığında kata getirilmeden asla dışarı çıkmaya çalışmayın, asansör camını kırıp asla elinizi dışarı uzatmaya çalışmayın.

Asansör hareket halinde iken kuyu ile kabin arasına sıkışan bir oyuncağını almaya çalışan çocuğunuz, ölümle sonuçlanabilecek yaralanmalarla karşılaşabilir, çocuklarınızı eğitin.

Asansör alarmının düzgün çalıştığından emin olun, elektrik kesilmelerinde ışık verebilecek şarjlı bir acil aydınlatma sistemi ile donattırın.

Asansörünüzün bakım ve periyodik kontrolünü uzman ve güvenilir bir firmaya yaptırın.Linkback: Asansörler İçin Güvenlik Tavsiyeleri


Forum'da Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız. Özel mesajların kamuya faydası yoktur! Arama için Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

traffic.gif
  • Gösterim 6,863 
  • Teknik Bina Yönetimi İle İlgili Kanun, Tüzük ve Yönetmelikler
  • 0 Yanıtlar

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler