Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

APARTMAN YÖNETİCİLERİ DİKKAT !!!

Başlatan Ozan ÖZEN - KatMulkiyeti.Com, Ekim 24, 2007, 07:50:32 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.


Bekleyiniz. Yükleniyor.
Beklerken Dilerseniz....


Asansör Güvenlik Tavsiyeleri İçin Tıklayınız!!!    Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap [/color][/b]

traffic.gif

Asansör Güvenlik Tavsiyeleri İçin Tıklayınız!!!    Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap [/color][/b]


Asansör Bakımınızı Yapan Firma Yetkili mi?

Binasında asansör bulunan her şahıs veya firma, asansör bakımının ve işletilmesinin ruhsata tabi olduğunu bilmek ve bu bakımı TS12361 e göre “Hizmet Yeterlilik Belgesi” sahibi yetkili kuruluşlara yaptırmak zorundadır. Aksi takdirde bir kaza vukuunda bakım yapılmış dahi olsa mesuliyet engellenemeyecek ve sanki hiç bakım yaptırılmamış muamelesi görecektir. Bu durumda bina yöneticileri şahsen mesul olacak ve tazminat talepleri ile karşı karşıya kalabilecektir.İnsan Kalitesi
Kaliteli bakım, kaliteli personel ile yapılabilir. Çalışacağınız asansör firması, çalıştığı personelini özenle seçmeli, titizlikle eğitmelidir. Bakım ve arıza ekipleri TS22499 a göre yetkili mühendisler tarafından sürekli denetlenmelidir.


Eğitim
Asansör Firması teknik personelleri tüm marka asansör ürünleri ve her türlü diğer asansörlerin ve yürüyen merdivenlerin teknik eğitimlerini almış olmalıdırlar.


Taahhüt
Asansör Firması tarafından bakım yapılan tüm asansör ve yürüyen merdivenlerde seyahat eden kişiler kabul edilebilir bir miktarda  ürün sorumluluk sigortası ile koruma altında olmalıdırlar.


Fark Detaylarda Saklıdır
Koruyucu bakım yapıldığı iddia edilen bir asansörde acaba gerçekte neler yapılmaktadır!

Asansör Firması teknik personeli ellerindeki detaylı kontrol listesi ile bir asansör için kritik önem arz eden her türlü bileşeni kontrol etmeli, eksik ve hataları gidermelidirler.

Bir Kaç Saat içinde müdahale
Bir arıza vukuunda Asansör Firması, Türkiye'deki tüm belediye sınırları içinde, en geç bir kaç saat içinde duruma müdahale etmeli, mobil ekipleri ve  yedek parça stokları sayesinde bir arızayı kısa zamanda giderebilmelidir.


Asansörlerinizin modernizasyona ihtiyacı var mı?

Bir asansörün de bir araba gibi ekonomik ömrü vardır.Mekanik ekipmanlar zamanla yıpranır ve eskir.

Zaman içerisinde yıpranmış ve tehlike arz eden asansörler hem görsel açıdan rahatsız edici hem de güvenlik açısından tehlikeli olabilir.

Asansörünüz, sizin binanızın en önemli temsilcisidir, binanız ve kişisel tercihlerinizle ilgili çok şey anlatır.

Bir modernizasyon size sadece estetik yenilik getirmez, yeni güvenlik standartları, daha az bekleme süresi, seyir konforu, düşük arızalanma oranı ve enerji tasarrufu da sağlar.


Mevcut asansörleriniz değiştirilmeden en son teknolojik gelişmelerin ışığında modern birer asansör haline getirilebilmektedir.


BİR ASANSÖR MODERNİZASYONUNDAN NELER BEKLENİR ?

Tehlikelerin ve yaralanmaların önüne geçecek yeni AT asansör direktiflerine uyum

En son kural ve direktiflere göre yapılmış şık bir kabin dizaynı

Şık butonyerler

Yumuşak seyahat konforu

Azalan titreşim ve gürültü

% 40 a varan oranda enerji tasarrufu

Düşük işletim maliyetleri ve düşük arıza oranları


Linkback: APARTMAN YÖNETİCİLERİ DİKKAT !!!


Forum'da Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız. Özel mesajların kamuya faydası yoktur! Arama için Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

traffic.gif
  • Gösterim 7,173 
  • Teknik Bina Yönetimi İle İlgili Kanun, Tüzük ve Yönetmelikler
  • 0 Yanıtlar

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler