Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Tapudaki "ortak alan olarak 89 araçlık otopark" şerhi

Başlatan ahmtcn, Ekim 20, 2020, 10:23:48 ÖÖ

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Günaydınlar;
Ataşehir Emlak Bankası 2. etap konutlarında, 50 adada 3 parsel bulunuyor.Bir uçta 1870/4 te 1 blok, diğer uçta 1870/3 te 2 blok,  ortada 1870/5 de ise İSKİ isale hattı geçen ayrı bir parsel mevcut. Ekte krokisini arzettim.
Tapuda da; 1870/3, 1870/4 olarak iki ayrı parsel olarak görünüyor.

Hem 2 blokluk 1870/3, hem de 1 blokluk 1870/4 parseldeki  dairelerin tapularında "ORTAK YERLERİN KULLANILMASI-89 ARAÇLIK OTOPARK" şerhi mevcut.BU şerh Emlak Bankası inşaata başlamadan önce 1992 yılında Kadıköy Belediyesi tarafından 1870 parselin tamamı(1870/2-3-4) için otopark yapılması amacıyla konmuş.

Yine tapuda aynı gün aynı kişi tarafından 20.04.2000 tarihinde peş peşe verilmiş her iki parsel için iki ayrı toplu yapı yönetim planı mevcut. Daha sonra yönetim planı değişikliği yapılmamış.


1997 yılından 2014 yılına kadar, 1870/3 ve 1870/4 olarak toplamda 3 blok/115 daire halinde "50 ada Yönetimi" olarak aidat ödedik, açık ve kapalı otopark, diğer bahçe/oyun alanı gibi alanları ortak olarak kullandık.

2014 yılında her üç bloğun ortak yöneticisinin yolsuzluk yaptığı şüphesiyle Cumhuriyet Savcılığı na suç duyurusunda bulunduk. Yargılama sonucu mahkeme ilgili kişiyi suçlu buldu ve ceza verildi, dosya istinafta şu anda.

Bu olaydan sonra 1870/4 ve 1870/3 parsellerin ortak yönetimi ayrıldı.
Söz konusu yönetici şikayetin hemen ardından 2 blokluk 1870/3 parselde tekrar yönetici oldu ve parseli tel çitle çevirerek otoparkları ve diğer ortak alanları bizim (1870/4) parselin kullanımına kapattı.

El atmanın önlenmesi amacıyla dava açtık. Mahkeme ve Bölge Mahkemesi davayı reddetti.
(Aramızda husumet bulunması gibi saçma bir gerekçeyle).Yargıtay ise mahkeme ve Bölge Mahkemesi kararını iptal etti(Otoparkın kullanılamamasına bağlı oluşan değer kaybı mahkeme tarafından belirlenmediği için. Oysa biz keşif ve değer kabı tesbiti istememize rağmen reddedilmişti).

Sizden ricam, anlatmaya çalıştığım bu olayın nasıl sonuçlanabileceği hakkında bilgi ve tecrübeleriniz ışığında fikir vermeniz.

Uzun oldu af dilerim.

Teşekkürler.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

Linkback: Tapudaki "ortak alan olarak 89 araçlık otopark" şerhi


  • Gösterim 1,323 
  • Taşınmaz ve Sahipliğine İlişkin Konular...
  • 1 Yanıtlar
Merhabalar,
1 yıl sonra Davayı kazandık, gerekçesini yazmak istedim belki bir forum kullanıcısına faydası olur diye.
Ama bakınca mesajıma 1 yılda 429 görüntüleme, 0 cevap..!
Değmeyeceğini düşündüm.


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler