Katmülkiyeti.Com


Apsiyon Akademi Yönetici Sohbetleri

Ortak Alanların (Usulüne Uygun Olarak) Kullanılması

Başlatan ck0902, Ekim 28, 2017, 10:33:54 öö

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 28, 2017, 10:33:54 öö Son düzenlenme: Ekim 28, 2017, 10:37:35 öö ck0902
Sayın <alper5677>

Alıntı yapılan: alper5677 - Ekim 23, 2017, 05:56:34 ös
Mrb ben sorum şu , bizim apartman yeni hala birkaçı boş ama yönetim seçildikten sonra otoparkın bir kısmına basketbol sahası yapmak istiyorlar bu alan binanın sağında oturanların yatak odalarına çok yakın mesafede ve komşu binayada çok yakın , bu fikri sunanlarda apartmanın solunda oturanlar  ;) . bu kararın alına bilmesi için oy çocunluğu mu , oy birliği mi gerekir . karar alınsa bile ilk 4-5 katta oturanlar gürültüye maruz kalacaklar  bu katlarda oturanları koruyan bir kanun yok mu cevap verirseniz sevinirim tşkler


Anagayrimenkül Yönetim Planında tanımlandığı şekli ile ile yönetilir. Söz konusu alan, Yönetim Planında Otopark şeklinde tanımlı ise veya (sığınak gibi) özel alan ise amacı dışında kullanılmaz.

Söz konusu alan Yönetim Planında tahsis edilmiş bir alan değilse, Kat Malikleri Kurulunun 4/5'i ile oylanarak ve karar alınarak Basketbol Sahası olarak tanımlanabilir. Buna Yönetim Planını değiştirme yöntemi denir.

Eğer Yönetim Planını değiştirmeden bu karar alınacak ise Kat Malikleri Kurulunun Oy Birliği ile alınan bir karar ile gerçekleştirilebilir.

Her iki durumda da alınan karar Tapuya Şerh Düşülmelidir.

Karar ve/veya Tapu işlemleri eksik yapılırsa alınan karar sadece Niyet niteliğinde olup uygulanabilir değildir.

Karar ve Tapu İşlemleri usulüne uygun alınsa dahi Kat Mülkiyeti Kanunun 18/1 Maddesi gereği Kat Malikleri birbirini rahatsız etmemekle yükümlüdürler. Buna bağımsız bölümden bir şekilde yararlananlar (kiracı vb.) dahildir.

Alınan Kararı Hak Düşürücü Süre dahilinde inceleyip duruma göre hareket etmelisiniz. Hak Düşürücü Süre içinde Alınan Kararların İptali Davası açılmaz ise karar, iptal edilinceye kadar uygulanır.


Linkback: Ortak Alanların (Usulüne Uygun Olarak) Kullanılması Mesajı Paylaş


  • Gösterim 1,621 
  • Yönetim Planı İle İlgili Konular
  • 0 Yanıt

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp