Katmülkiyeti.Com


Apsiyon Yöneticinin Yanında

"Apsiyon Yöneticinin Yanında"

Gündem


İzlemek İçin Tıklayın...  Apartman ve Site Yaşamında Evcil Hayvan Beslenmesi...

"Apartman ve Site Yaşamında Evcil Hayvan Beslenmesi....Dilediğiniz Zaman İzlemek İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayınız... Apsiyon Youtube"

Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Geriye Dönük, Bildirilmeyen Aidat

Başlatan OzlemA, Nisan 30, 2015, 06:04:51 ös

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 30, 2015, 06:04:51 ös Son düzenlenme: Mayıs 01, 2015, 04:24:16 öö OzlemA
İyi günler,
22.08.2013 tarihinde, bir siteye bağlı olan pasaj içerisinde 2000 TL kira ile 2 kira bedeli depozit vererek  bir dükkan kiraladım.
Dükkanımı devir etmem nedeniyle 31.03.2015 tarihinde çıktım ve yeni kiracı ile sözleşme yapıldı.
Dükkan sahibi şirket temsilcisi önce depozitonun verileceğini belirtti, fakat bir hafta sonra site yönetiminin üç yıl öncesine kadar giden aylık 450 TL tutarında bir aidat belirlediğini, yönetim ile pazarlık yaparak bu tutarı 160TL'ye düşürdüklerini ve 18 aylık ödeme yapmamız gerektiğini söylediler.

Bunun üzerine yönetime gittiğimizde bize yönetim kararını ve işyeri sahibimize gönderdiklerini söyledikleri aidatla ilgili belgeleri göstermediler. Borcumuz olduğuna dair bir belge de veremiyorlar. Dükkan sahibi şirket, işyerinden çıkmamızın (ve başka birisine kiralanmasının) üzerinden 1 ay geçmesine rağmen halen depozitomuzu iade etmiyor.

Bu pasaj içerisinde kaldığımız sürece birçok sorun yaşadık, aidat olmasını talep eden bizler olduk, çünkü temizlikçi tutuyorduk ve kışın otomatik kapılar çalışmıyor, akşam pasaj ışıklarının çoğu yanmıyordu.

İşyeri sahibimizin bu pasajda bir dükkanı daha var, diğer dükkanlar başka firmalara ait ve hiçbiri kiracılarından böyle bir aidat talep etmiyor.
Anladığımız kadarıyla dükkanı kiralamamız öncesinde dükkan sahibine bildirilmiş bir aidat var. Ancak ne dükkan sahibi ne yönetim ne de diğer kiracılar tarafından bize bildirilmş veya herhangi biri tarafından ödenen bir aidat yok.

Bu konuda ne yapabileceğimize dair bilgi verebilir misiniz?

Şimdiden teşekkür ederim.
Linkback: Geriye Dönük, Bildirilmeyen Aidat Mesajı Paylaş


  • Gösterim 6,146 
  • Kiralama ve Kiracı- Evsahibi Sorunlarına İlişkin Konular
  • 1 Yanıt
Sayın OzlemA;

Öncelikle sizin kira kontrat tarihi önemlidir. Siz kontratı mart ayında yapmışsınızdır fakat nisanda taşınmışsınızdır o zaman mart ayı aidatından sorumlu olursunuz. Eski kiracı şubat ayında taşınmış ve gitmiştir siz nisan ayında daireye taşınmışsınızdır aradaki sürede oluşan borçlardan mal sahibi sorumludur. Eski kiracı borçlarını ödemeden gitmiştir, kalan borçlardan mal sahibi sorumludur.
Kısaca atladığım bir varyasyon varsa, sizin sorumluluğunuz kira kontrat tarihi itibariyle başlar taşınsanız da taşınmasanız da.
Şayet kontrat  tarihinden önceki borçlar için sizden ödeme isteniyorsa Noterden yönetim kurulu başkanı adına adrese ihtar çekebilirsiniz;

........................................... adresinde bulunan, ...../.../...... tarihi itibariye mal sahibi ............................... kira kontratı yaparak taşındığım ........blok........ no'lu dairenin mal sahibinin sorumluluğunda olan geçmiş dönem aidat/avans/ısınma giderleri vb. borçlarından sorumlu olmadığımı, her türlü maddi manevi tazminat hakkım saklı kalmak üzere tarafınıza tebliğ ederim. AD SOYAD İMZA Mesajı Paylaş
SİYOMER GAYRİMENKUL
YÖNETİM HİZMETLERİ A.Ş.
  "Site Yönetim Merkezi"

0 ( 216 ) 504 69 85
0 ( 212 ) 999 80 01
0 ( 532 ) 595 94 00
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
Adres: Ritim İstanbul B Blok No: 44 Kat: 4
Maltepe/İSTANBUL PK: 34846


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmukiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.