Katmülkiyeti.Com


Apsiyon Yöneticinin Yanında

"Apsiyon Yöneticinin Yanında"

Gündem


İzlemek İçin Tıklayın...  Apartman ve Site Yaşamında Evcil Hayvan Beslenmesi...

"Apartman ve Site Yaşamında Evcil Hayvan Beslenmesi....Dilediğiniz Zaman İzlemek İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayınız... Apsiyon Youtube"

Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Tahsil edilmemiş kira bedelleri için beyanda bulunmak gerekir mi?

Başlatan Ozan ÖZEN - KatMulkiyeti.Com, Nisan 03, 2008, 05:43:02 ös

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Tahsil edilmemiş kira bedelleri için beyanda bulunmak gerekir mi?

Gayrimenkul sermaye iradında, elde etme, tahsile bağlanmış olduğu için, herhangi bir sebeple tahsil edilmemiş kira gelirlerinin yıllık gelir vergisi beyannamesi ile beyanı gerekmemektedir. bu noktadan hareketle, beyan zorunluluğunun bulunup bulunmadığının da, tahsil edilmesi gereken tutarlara bakılarak değil, tahsil edilmiş tutarlara bakılarak belirlenmesi gerekmektedir. Tahsil edilmiş tutarlar toplamının, belirlenen istisna sınırını aşması  halinde, beyan zorunluluğu ortaya çıkmaktadır. örneğin ; aylık 900 YTL'ye konut olarak kiraya verdiği dairesinden, 2007 yılında elde etmesi gereken toplam 10800 YTL tutarındaki kira bedelinin, herhangi bir sebeple, ancak 1.600 YTL'sini tahsil edebilen bir kimsenin, tahsil edilen tutarın 2007 yılı için 2.300 YTL ak belirlenen istisna tutarını aşmaması sebebiyle gelirini 1-25 Mart 2008 tarihleri arasında yıllık Gelir vergisi beyannamesi ile beyan etmesine gerek anmamaktadır.

Linkback: Tahsil edilmemiş kira bedelleri için beyanda bulunmak gerekir mi? Mesajı Paylaş


Forum'da Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız. Özel mesajların kamuya faydası yoktur! Arama için Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
  • Gösterim 4,318 
  • KİRA GELİRİNİN ELDE EDİLMESİ VE GAYRİSAFİ HASILATA DAHİL OLAN UNSURLAR
  • 0 Yanıt





Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmukiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.