Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Apartman ve Site Yöneticileri Dikkat !!! 1 Kasım 2009 E-Bildirge Dönemi Başlıyor

Başlatan Ozan ÖZEN - KatMulkiyeti.Com, Ağustos 06, 2009, 12:43:15 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

DİKKAT!!!! BU KONU KİLİTLİDİR! DUYURU AMAÇLIDIR. EBİLDİRGE İle İlgili Sorularınız Var İse Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap LİNKİNE TIKLAYARAK DEVAM EDİNİZ!!!
Apartman ve Site Yöneticileri ! SGK, 1 Kasım 2009’dan itibaren 1 sigortalı çalıştıran işverenleri de e-bildirge kapsamına almış olup, 1 işçi çalıştıran işverenleri de internet üzerinden bildirge vermekle yükümlü tutmuştur. !

traffic.gif

E-Bildirge Nedir? ;

İşverenlerin veya mali müşavirlerinin çalıştırılan sigortalıların sayısı, çalışma gün sayıları ile kazançlarının SGK’ya bildirimi bir yıldan fazla bir süredir elektronik ortamda yapılmaktadır. Bu işleme e-bildirge ismi verilmektedir. Uygulamada en az 2 işçi çalıştıranlar e-bildirge vermek zorunda olup, 1 işçi çalıştıranlar ise ister kağıt ortamında isterse de e-bildirge ile bildirme seçeneklerinden birini kullanabilmektedir. Bu uygulama sigortalı işe giriş bildirgeleri için de geçerli durumdadır.

Apartman ve Site Yönetimleri ile Yöneticilerinin Durum Ne İdi? Şimdi Ne Oluyor? ;

Apartman ve site yönetimleri tarafından çalıştırılan kapıcılar veya küçük esnaf ve zanaatkarlar gibi bir işçinin çalıştığı yerlerde bilgisayar ve internet bulunamayacağı düşünülerek başlatılan bu uygulamaya şimdi son veriliyor. Ve bilgisayar kullanmayı bilemeyen veya kullanma imkanı olmayan yöneticinin işi biraz daha zorlaşıyor. SGK yeni kararı ile 1 Kasım 2009’dan itibaren 1 sigortalı çalıştıran işverenleri de e-bildirge kapsamına almış olup, 1 işçi çalıştıran işverenleri de internet üzerinden bildirge vermekle yükümlü tutmuştur.

1 işçi (kapıcı , apartman görevlisi vs.. Çalıştıran Apartman ve Site Yönetimleri 1 Kasımdan ( 1 Kasım 2009) İtibaren E-Bildirge Vermekle Zorunlu Olacak! ;


Apartman ve Site Yöneticileri eğer e-bildirge hiç vermemiş iseler 1 Kasımdan itibaren e- bildirge vereceklerdir. Bu nedenle verilme süresi 1 Kasım-23 Kasım 2009 arasında olan 2009/Ekim dönemine ait aylık prim hizmet belgesi ile 1 Ekim 2009’dan itibaren işe başlayan sigortalılara ait işe giriş bildirgeleri artık internet üzerinden SGK’ya e-bildirge yoluyla verilecektir.


Bu sebeplerle SGK’nın ağır olan idari para cezaları ile karşılaşmamak adına, apartman ve site yöneticilerinin cezalı duruma düşmemek amacı ile 1 Ekim’i (1 Ekim 2009) beklemeden SGK Müdürlüklerine e-bildirge başvurusu yapmalarını tavsiye ederiz .


Yakında Bu Linkte E-Bildirge İle İlgili Önemli Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap TIKLAYINIZ...

- - Apartman ve Site Yöneticileri ! SGK, 1 Kasım 2009’dan itibaren 1 sigortalı çalıştıran işverenleri de e-bildirge kapsamına almış olup, 1 işçi çalıştıran işverenleri de internet üzerinden bildirge vermekle yükümlü tutmuştur. ! İLE İLGİLİ TÜM AYRINTILARI VE HABERİN DEVAMINI Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap DA OKUYABİLİRSİNİZ. BU LİNKE TIKLAYINIZ .- - Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap


DİKKAT!!!! BU KONU KİLİTLİDİR! DUYURU AMAÇLIDIR. EBİLDİRGE İle İlgili Sorularınız Var İse Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap LİNKİNE TIKLAYARAK DEVAM EDİNİZ!!!
Linkback: Apartman ve Site Yöneticileri Dikkat !!! 1 Kasım 2009 E-Bildirge Dönemi Başlıyor


Forum'da Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız. Özel mesajların kamuya faydası yoktur! Arama için Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

traffic.gif
  • Gösterim 5,085 
  • Kat Mülkiyetini İlgilendiren Diğer Mevzuat
  • 0 Yanıtlar

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler