Katmülkiyeti.Com


Apsiyon Yöneticinin Yanında

"Apsiyon Yöneticinin Yanında"

Gündem


İzlemek İçin Tıklayın...  Apartman ve Site Yaşamında Evcil Hayvan Beslenmesi...

"Apartman ve Site Yaşamında Evcil Hayvan Beslenmesi....Dilediğiniz Zaman İzlemek İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayınız... Apsiyon Youtube"

Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

20 senelik bir bina ve yapı kullanma izin belgesi yok Ne yapmalıyız

Başlatan kkkk945, Ağustos 04, 2009, 06:17:49 öö

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mrhbalar.  Yaklaşık 20 senelik bir binada evim var. Evimin yapı kullanma izin belgesi ( İskan) Omadığını yeni farketttim.  Yapı ruhsatıda ilk tarifte alınan ruhsat, yani yaklaşık 15 yıl önce süresi dolmuş.
Yasaya göre bu tür yapıların herhangi bir cezai işlem görmesi mümkün gözükmüyor. Ayrıca bu tür yapıların iskan alması hususunda da herhangi bir baskı veya hüküm bulunmuyor.
Bu durumda biz ne yapmalıyız. Devlet ve kanunlar bizi yapı kullanma izin belgesi almamız hususda bizi yönlendirmiyor, aksine almamamız daha iyi, bu tür yapılara gerek yok gibi düşüncelere kapılmamıza yol açıyor.
Sizlerin bu tür yapılar için önerisini merak ediyorum. Sizce almalımıyız yada hiç başvurmamalı ve yeni bir yasa çıkarsa ona göre önümüzemi bakmalıyız.
Ayrıca almayı düşünsek bile, öncelikle yapı ruhsatımızın süresi dolduğu için yapı ruhsatımızı yenilememiz gerekiyor.  Yapı ruhsatımızı yenilememiz için bir fenni mesul bulmamız gerekiyor. 20 senelik, eski, hatta çoğu yerinde derin çatlaklar bulunan binamıza fenni mesul olabilecek bir mimar yada mühendis bulmamız imkansız deyilmidir. Bu durumunda bir yolu varmıdır.
Şimdiden açıklayıcı bilgileriniz için çok tşkler. Saygılarımla
Linkback: 20 senelik bir bina ve yapı kullanma izin belgesi yok Ne yapmalıyız Mesajı Paylaş


  • Gösterim 7,257 
  • Kat Mülkiyeti ve Kat irtifakının Kurulmasına İlişkin Konular
  • 0 Yanıt

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmukiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.