Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Yazlık Sitenin Sosyal Tesislerinin Etrafının Çit

Başlatan Murat Çetinel, Ekim 02, 2023, 01:57:43 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sayın Admin,

72 adet dubleks meskeni olan 30 yıllık yazlık bir sitenin içinde bulunan kafeterya, yüzme havuzu ve voleybol/futbol oynama sahasını site içinde daha sağlıklı, güvenlikli ve site sakinlerinin ortak alanlardan gelişi güzel geçişlerini ortadan kaldırmak amacı ile çit ile çevrilmiştir. Bu çit ile çevrili sosyal tesislere (kafeterya, yüzme havuzu ve voleybol/futbol oynama sahası) giriş çıkış için iki noktadan yol verilmiştir. Son iki yıldır bazı site sakinleri (kat malikleri) 2 metre yüksekliği bulunan çitin bizim meskenin önündeki yeri çitin tellerini kimseden izin almadan keserek buradan giriş çıkış yapmaktadırlar. Bu giriş ve çıkış kullanımı biz sitede olduğumuzda geçici bir tel bağlanarak iptal ediliyor, kullanmıyoruz havası veriliyor. Ancak, biz siteden ayrıldıktan sonra söz konusu yer kaçak olarak açılıp kullanılıyor. Yaya trafiğine açıldığı gibi küçük motorlar ile giriş yapıldığını tespit etmiş bulunmaktayız. Bu geçiş sırasında çimler yıpranmakta, border taşı kırılmış, meskenimize ait kapı giriş yolundaki kalebodurlar kırılmıştır.

Size sorum şu olacaktır, güvenlik ve sağlık gerekçeleri ile zamanında çit ile çevrilmiş sosyal tesislere önceden belirtilmiş ve giriş/çıkış kapısı/noktası olan yerlerin dışında çit tellerini keserek keyfi bir kapı uygulamasının yasal olup olmadığı ve kat malik olarak yasal olarak nasıl mücadele edeceğim hakkında yardımcı olmanızı bilgilerinize sunarım.

Saygılarımla

Murat Çetinel
Linkback: Yazlık Sitenin Sosyal Tesislerinin Etrafının Çit


  • Gösterim 1,156 
  • Kat Mülkiyeti İle İlgili Soru ve Paylaşım Bölümü
  • 0 Yanıtlar


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Biz Kimiz
Hizmetlerimiz
sag taraf reklam alanı
sol taraf reklam alanı