Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

BAHÇE KULLANIM HAKKI

Başlatan ekinox1982, Mayıs 28, 2021, 10:35:28 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Herkese merhaba.4 katlı 90 bloktan oluşan bir sitenin 2+1 bahçe katında otururuyorum. Ön bahçelerin kullanım hakları bahçe katında oturanlara ait. Fakat geri kalan bölgeler ortak kullanım alanı diye geçiyor. Hemen yan dairede oturan kat maliki yatak odalarımızın penceresinin karşısındaki yeşil alana prefabrik ev boyutunda depo yaptırmış ve burayı depo olarak kullanıyor. Ayrıca sürekli penceremizin dibine konumlandırdığı musluk ile pencere önümüzden ayrılmıyor. Bu durum ile ilgili site yönetimine dilekçe verdik, gerekli ihtarlar yapıldı ama depo kaldırılmadı. Belediyeye haber geldik, belediye de zorla gelse de uyarmakla yetindi ama hala kaldırılmadı. Site içerisinde bir çok bahçe katı sakini resimde belirtilen A-B bölümün arasından çit çekerek müstakilliklerini sağlamış durumdalar. Site yönetimi ise eğer yan daire ile anlaşırsanız çit çekilebilir ama anlaşmaz iseniz çekemezsiniz diyor. Fakat yan taraf kocaman bir alan olmasında rağmen depoyu özellikle pencere dibimize koymuş ve hiç bir yasal hakları olmamasına rağmen bahçenin kullanım hakkının kendilerine ait olduğunu savunuyorlar. Bununla ilgili bir çok site sakini de arka bahçeye bakan pencerelerini de kapıya çevirmiş durumda. Bu durum da yasal olmasa da belediye 13 yıldır bu duruma da mudahale etmemiş durumda. Özetle site yönetiminin pasif kaldığı ve çok bağıranın haklı varsayıldığı bir sistemden bahsediyoruz. Bir taraftan pencereyi kapıya çevirmiş, sınırlarını çitlerle ayırmış site sakinleri, diğer taraftan yatak odalarının karşısına depo koyulmuş ve sürekli pencere önümde yaşamalarından dolayı penceresini bile açamayan biz. Yan komşu da etik ahlak denilen kavram yok. Pencere dibimizdeki ağaçları her gün sulayarak keyfimizi kaçırmaya çalışıyor. Bu durumdan oldukça sıkılmış durumdayız.Eşimle birlikte öğretmeniz ve kaba bir şekilde sorun çözmek istemiyoruz. Bununla ilgili ne yapılabilir? Site yönetiminin pasifliğini mi? Görevini yapmayan belediyeyi mi? Yoksa özgürlüğümüzü kısıtlayan, bizi mutsuz eden komşuyu mu şikayet etmeliyim? Nereye şikayet etmeliyim? Ben de pencere önüme çit çekebilir miyim? Pencere önümün bir başksı tarafından kullanılmasına müsaade mi etmeliyim? ( Not : Resimde gözüken yeşil alana bahçe katlarında oturanlar dışında giriş yapılması imkansız. Her iki dairenin de arka bahçeye bakan tarafında kapı yok) Şimdiden herkese teşekkür ederim.
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

Linkback: BAHÇE KULLANIM HAKKI


  • Gösterim 1,895 
  • Kat Mülkiyeti İle İlgili Soru ve Paylaşım Bölümü
  • 1 Yanıtlar

Bu işlere yöneticilerin ve belediyenin hiç birşey yapamayacağını biliyorlar.
ona göre davranıyorlar
Sulh mahkemesi karar verir
Aslında devletin Sulh  mahkemesindan  bu  yükü kaldıracak
tedbirler alması gerekir pekala zabıta bu sorunu çözebilmelidir bazo belediyeler  meclis kararı
ile zabıtanın faaliyet kapsamını genişletmiş vatandaş çok memnun.. siteler pislik içinde
sığınaklar tehlikeli madde dolu yöneticilerin elinden birşey gelmiyor. şanslı iseniz
belediyeniz bir çok sorunu çözebilir. fakat düşük bir olasılık çok  az belediye var sizin zaten
sulh mahkemesi dışında bir seçeneğiniz kalmamış.


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Biz Kimiz
Hizmetlerimiz
sag taraf reklam alanı
sol taraf reklam alanı