Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Yöneticinin yaptığı masrafın tahsili

Başlatan spusat, Ocak 24, 2019, 12:57:14 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sitede bulunan apartman görevlisi dairesi çok kötü koşullarda olduğu için yönetici toplantı düzenleyip karar defterine yazdırmadan daire içi tadilat yaptırdı. Kat maliklerinden sadece bir tanesi kendi payına düşen masrafı karar defterine yazdırılmadığı için yasal değil ve ben ödemem demekte. Yönetici bu durumda ne yapmalı?
Linkback: Yöneticinin yaptığı masrafın tahsili


  • Gösterim 1,407 
  • Kat Mülkiyeti İle İlgili Soru ve Paylaşım Bölümü
  • 1 Yanıtlar
Tadilatın boyutu , masrafın büyüklüğü , işletme projesi ( yıllık bütçeye) oranı, yönetimin birikmiş parası olup olmadığı ve aidatlardan karşılanması , kiracılardan değil kat maliklerine yansıtılması gibi teknik konular davaya atanacak bilirkişi raporunda ayrıca değerlendirilmek şartı ile yasal olarak seçilen yönetici veya her halükarda kat maliklerinden birisi ödemeyen kat malikine karşı ilamsız icra takibini başlatabilir. İlamsız icra takibine itiraz edildiği taktirde mahkemeye başvurulur. İcra işlemi öncesi yönetici dilerse noter tebligatı da gönderebilir. Sizin olayınızda masraftan pay edilen borç karara yazılmadığından eğer daire kat maliklerine usulu mertebesinde ( iadeli taahhütlü mektup veya elden imzalı) teslim edilmiş ise borcun gecikmesinden de ayrıca kat maliki sorumludur. Bu şekilde bir tebligat yok ise karşı tarafa ilk bildirim yapıldığı tarihten ( noter tebligatı, icra tebligatı ) itibaren kat maliki ödenmeyen masraf payının gecikme tazminatından sorumlu olur. 
Forum'da Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız. Özel mesajların kamuya faydası yoktur! Arama için Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

traffic.gif


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler