Sayın Üyelerimiz ! Lütfen Beklememeniz Adına Forum'da Sorunuz İle İlgili Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız.!
 Her Sayfanın Sağ Üst Köşesindeki Ara... Kutusuna Konu İle İlgili Bir İki Kelime Yazarak Benzer Cevaplara Ulaşınız!

Reklam Alanı !

Gönderen Konu: Yarısı Tamamlanmış Sitede Kat Mülkiyeti Kanununun Uygulanması?  (Okunma sayısı 1992 defa)

 • tasmania
 • Üye
 • **
 • İleti: 2
 • 0
 • Katmulkiyeti

 • AKTIFLIK

  DENEYIM
  *
  SEVIYE
  **
 • Çevrimdışı
iyi günler

öncelikle konuyla ilgili tüm kanun ve yönetmelikleri ve forumlarda ki ilgili kısımları okudum ama işin içinden çıkamadım. kısaca konuyu anlatıyorum hem forumdaki uzmanlardan hem de belkide aynı konuyu yaşamış arkadaşlardan yardım bekliyorum.

tek bir parselde 26 bloktan (her blokta 12 daire toplamda 312 daire olacak bittiğinde) oluşan bir toplu yapı bulunmaktadır. 26 bloktan 6 tanesinde oturum var. 3 blokta %50-60 oranında oturan var inşaat işlemleri tam bitmedi, 4 blok inşaatı devam etmekte geri kalan 13 bloğun ise inşaatına henüz başlanılmadı.
- öncesinde 2010 yılında sadece 2 blok için blok yönetim planları hazırlanıp tapuya sunulmuş ve blok yönetimi olarak bu iki blok yönetiliyormuş.
-2015 veya 2016 yılında ise yönetim planı yaparak onaylayıp bunu tapuya sunmuşlar. ancak herhalde 6 sayfa olduğunu düşündüğüm  hem yönetimdeki hemde tapudaki yönetim planının 1-3-5 sayfaları var 2-4-6 sayfaları hem tapuda hemde yönetimde yok.
-sitede oturulan bazı bloklarda kat mülkiyetine geçilmişken bir kısmında ise geçilmemiş.

şimdi sizlere şunları sormak istiyorum
1-kmk göre toplu yapı kat malikleri kurulu oluşturulabilir mi?
2-kat mülkiyetine geçilen bloklarda blok yönetimi oluşturabilir miyiz?
3-eğer blok yönetimi kurulabiliyorsa toplam yerleşimin olduğu 9 blokta ayrı ayrı blok yönetimleri kurulduktan sonra ortak alanlar için kat malikleri kurulu oluşturabilir miyiz?
4- kat malikleri kurulu oluşturduğumuzda ortak yerlerde inşaat, onarım vb faaliyetler için bütün kat maliklerinin 4/5 onayı kanunun gerekiyor. sitede bulunan tüm bloklar tamamlanmadığı için diğer kullanıcılar yasa gereği kat irtifak sahibi olarak tanımlandığından mevcuttaki 9 blokta bulunan kat malikleri olarak bu kararları alabilir miyiz?
5-tek parsel ama arsa sahipleri 26 bloğu farklı farklı mütahitlere kat karşılığı vermiş ve hepsi farklı zamanlarda yapıp satmış ve satacak. mesela 10 blok yapan mütahit yüzme havuzuda yapacakbu nedenle kendi bloklarına diğer bloklardan daha pahalıya satıyor. bunu diğer blok sahipleri de kullanabilir mi?

şimdiden herkese yardımları için teşekkür ederim.
« Son Düzenleme: Mart 09, 2016, 07:46:03 ös Gönderen: tasmania »


 • Okunma sayısı 1992 defa
 • 0 Yanıt
Paylas facebook Paylas linkedin Paylas twitter
 


Yarısı Tamamlanmış Sitede Kat Mülkiyeti Kanununun Uygulanması? Konusuna Ait Benzer Konular

30 yıllık ve 80 dairelik bir sitede asansör yapılabilir mi? oy oranı nedir?
şimdi benim anlayamadığım; herkez diyorki yeni kanuna göre toplantıda yaptırılacak olan demirbaşların yapılması için toplantıya ... Devamı...

Gösterim: 9352 - Yanıt: 1 - Başlatan:kenangurler33
634 sayılı Kat Mülkiyeti Kanununun uygulanması, uygulamada karşılaşılan sorunlar
BU KONUYA AİT YAZILI METNİ EKTE WORD DOSYASI OLARAK BULABİLİRSİNİZ.LİNKE TIKLAYINIZ... Linkleri gorebilmeniz icin izniniz yok! ... Devamı...

Gösterim: 12153 - Yanıt: 3 - Başlatan:Ozan ÖZEN - KatMulkiyeti.Com
10 bloklu sitede 3 blok için güçlendirme gerekiyor.Güçlendirmeyi kim yaptıracak?
Merhabalar,10 apartman bloğu olan bir sitede oturuyoruz. 3 adet apartmanda güçlendirilme yapılması gerekiyor. Güçlendirme işlemi... Devamı...

Gösterim: 2777 - Yanıt: 1 - Başlatan:sevaltek
sitede oturmayan maliklerin sosyal tesis kullanım hakları
47 villalık sitemizin sosyal tesisinin bir doğum günü partisi için kullanılması talep edildi. Yönetici olarak diğer site sakinle... Devamı...

Gösterim: 2505 - Yanıt: 1 - Başlatan:miammar
sitede calisan isciler
bizim site 53 bagimsiz bölümden olusmaktadir,daha önce sitedenin bakimi(havuz bakimi,gece ve gündüz güvenligi ve bahce bakimi)öz... Devamı...

Gösterim: 2166 - Yanıt: 1 - Başlatan:Güray ay