Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Yarısı Tamamlanmış Sitede Kat Mülkiyeti Kanununun Uygulanması?

Başlatan tasmania, Mart 09, 2016, 07:29:00 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

iyi günler

öncelikle konuyla ilgili tüm kanun ve yönetmelikleri ve forumlarda ki ilgili kısımları okudum ama işin içinden çıkamadım. kısaca konuyu anlatıyorum hem forumdaki uzmanlardan hem de belkide aynı konuyu yaşamış arkadaşlardan yardım bekliyorum.

tek bir parselde 26 bloktan (her blokta 12 daire toplamda 312 daire olacak bittiğinde) oluşan bir toplu yapı bulunmaktadır. 26 bloktan 6 tanesinde oturum var. 3 blokta %50-60 oranında oturan var inşaat işlemleri tam bitmedi, 4 blok inşaatı devam etmekte geri kalan 13 bloğun ise inşaatına henüz başlanılmadı.
- öncesinde 2010 yılında sadece 2 blok için blok yönetim planları hazırlanıp tapuya sunulmuş ve blok yönetimi olarak bu iki blok yönetiliyormuş.
-2015 veya 2016 yılında ise yönetim planı yaparak onaylayıp bunu tapuya sunmuşlar. ancak herhalde 6 sayfa olduğunu düşündüğüm  hem yönetimdeki hemde tapudaki yönetim planının 1-3-5 sayfaları var 2-4-6 sayfaları hem tapuda hemde yönetimde yok.
-sitede oturulan bazı bloklarda kat mülkiyetine geçilmişken bir kısmında ise geçilmemiş.

şimdi sizlere şunları sormak istiyorum
1-kmk göre toplu yapı kat malikleri kurulu oluşturulabilir mi?
2-kat mülkiyetine geçilen bloklarda blok yönetimi oluşturabilir miyiz?
3-eğer blok yönetimi kurulabiliyorsa toplam yerleşimin olduğu 9 blokta ayrı ayrı blok yönetimleri kurulduktan sonra ortak alanlar için kat malikleri kurulu oluşturabilir miyiz?
4- kat malikleri kurulu oluşturduğumuzda ortak yerlerde inşaat, onarım vb faaliyetler için bütün kat maliklerinin 4/5 onayı kanunun gerekiyor. sitede bulunan tüm bloklar tamamlanmadığı için diğer kullanıcılar yasa gereği kat irtifak sahibi olarak tanımlandığından mevcuttaki 9 blokta bulunan kat malikleri olarak bu kararları alabilir miyiz?
5-tek parsel ama arsa sahipleri 26 bloğu farklı farklı mütahitlere kat karşılığı vermiş ve hepsi farklı zamanlarda yapıp satmış ve satacak. mesela 10 blok yapan mütahit yüzme havuzuda yapacakbu nedenle kendi bloklarına diğer bloklardan daha pahalıya satıyor. bunu diğer blok sahipleri de kullanabilir mi?

şimdiden herkese yardımları için teşekkür ederim.

Linkback: Yarısı Tamamlanmış Sitede Kat Mülkiyeti Kanununun Uygulanması?


  • Gösterim 3,032 
  • Kat Mülkiyeti İle İlgili Soru ve Paylaşım Bölümü
  • 0 Yanıtlar

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler