Katmülkiyeti.Com

İzoder Dergi


Dergiyi Okumak İçin İçin Tıklayın...  İZODERGİ 145. Sayısı Yayında! - İZODER

"Dergiyi Okumak İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayabilirsiniz... İZODERGİ 145. Sayısı Yayında! - İZODER"

Katmulkiyeti

İzlemek İçin Tıklayın...  Apsiyon Akademi Yönetici Sohbetleri

"Dilediğiniz Zaman İzlemek İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayınız... Apsiyon Yönetici Sohbetleri"

Toki Boğaziçi Konut Kendi Parselimiz de Yönetimizi Oluşturma hk.

Başlatan Xoansis, Ağustos 12, 2011, 02:19:58 ös

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Merhaba Arkadaşlar;

2008 yılında Toki den teslim aldığım evime oturdum. Ev teslim alırken geçici site yönetimi olarak Boğaziçi Konut diye firma geldi yönetimi kurdu, sözleşmede varmış itiraz edemedik. Bizden de imzalar aldılar. Bu yönetim geçici dendi ancak geçen 3 yıl içersinde bizden bir daha imza/onay almadan yönetime devam ediyor. Bu sürede seçim vs. olmadı.

Mevcut Durumumuz;

> Geçtiğimiz yıl tapumu aldım. Sadece bankaya kredi borcum var. Borcunu kapatan, kredi çekerek devan eden tapu sahibi bir çok komşum var.

> 24 Bloktan oluşan bir sitede yaşıyoruz, oturduğum binanın parselinde 6 blok var bu 6 bloğun ortak kullanım alanları diğer 18 bloktan ayrı bağımsız. Diğer 18 blok bir arada.

> Mevcut yönetim ile bırakın sitenin güzelleşmesini toki den devraldığımzı şeklini bile koruyamadı, tüm ortak alanlar atıl duruma düştü, rezalet bir yönetim var.Sorum şu;

> 24 bloğu organize etmek yerine biz aynı ada/parselde olan 6 blok kendi yöntemimizi kurabilirmiyiz. Tapu da bu 6 blok ortak alanlarda birbirinin hissedarı gözüküyor.

> Süreci en seri nasıl işletmemiz gerekir. Bu yönetim zaten bizim organize olamamamız yüzünden 3 yıldır bizi sömürüyor.

Şimdiden yardımcı olabilecek arkadaşlara çok teşekkürler.

Saygılar.
Linkback: Toki Boğaziçi Konut Kendi Parselimiz de Yönetimizi Oluşturma hk. Mesajı Paylaş


  • Gösterim 4,914 
  • Kat Mülkiyeti İle İlgili Soru ve Paylaşım Bölümü
  • 0 Yanıt

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmukiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.