Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

SİTE YÖNETİMİ AİDAT AVANS TOPLAMA YETKİSİNİ BİR ÜÇÜNCÜ ŞAHSA DEVREDEBİLİRMİ

Başlatan glock35, Ekim 04, 2017, 11:39:30 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

SİTE YÖNETİMİ DIŞ CEPHE BOAYANMASI İŞİNİ MÜTEAHHİTE VERDİ VE AİDAST YANİ AVANS TOPLAMA YETKİSİNİDE O ŞAHSA DEVRETTİGİNİ KARAR DETERİNE YAZDI AMA BU ŞAHIS SİTEDE OTURMUYOR PROFWSYONEL YÖNETİCİ DEGİL

Linkback: SİTE YÖNETİMİ AİDAT AVANS TOPLAMA YETKİSİNİ BİR ÜÇÜNCÜ ŞAHSA DEVREDEBİLİRMİ


  • Gösterim 4,775 
  • Kat Mülkiyeti İle İlgili Soru ve Paylaşım Bölümü
  • 3 Yanıtlar
Söz konusu değil.

Sadece yönetime ait banka hesap numarası vererek yönlendirme yapabilir.

Herşey usulüne uygun yapıldıysa ve müteahhit yönetimden alacağını alamıyor ise, kat maliklerini sorumlu tutarak icra takibine başlayabilir.

Ama yöneticinin yerine para toplayamaz. Çünkü dönem sonunda hesap verecek olan yöneticidir.

Parayı başkası toplarsa yönetici nasıl hesap verebilir?

dah önceki sorumda site yönetimi para toplama yetkisini (bina dış cephe boya parası) bina dış cephe boya işini yapacak olan müteahhit firma ya yada yetkilisine devredebilir mi?  diye sormuştum...............CEVAP Olarak bana söz konusu değil demiştiniz ama site yönetiminden parayı alamıyor ise yanlız ca kat maliki adına icra takibi başlatır diye cevap vermiştiniz    ...............ŞİMDİ aynı sorumu size ekleme yaparak farklı şekilde sormak istiyorum ......para toplama yetkisi olmadığı halde her gün diğer sakinleri müteahhitin adamları telefonlarla arayıp borcunuzu ne zaman ödeyeceksiniz diye insanları rahatsız ediyor ,ayrıca paranın bir kısmını ödeyen bazı insanlara kendi makbuzunu aidat (site yönetim makbuzu değil) şeklinde keserek veriyor yani söz konusu bile olmayan, bir yetkisiz yetki devri konusu fiilen yasa dışı şekilde şu an uygulamada bunu önlemek ve gerekirse bu ihaleyi (işin henüz %10 ancak yapıldı)iptal etmek yada bu uygulamanın yanlış olduğunun ispatını yasal yoldan nasıl halladebiliriz lütfenbunu bana bir işlem sırası ile anlatıp  yol gösterini site yönetimine önce bir dilekçe yazmanın faydası olurmu ?  olursa dilekçeyi ne şekilde yazıp hangi yolla göndermek gerekli şimdiden teşekkür ederim saygılarımla

(1) Kat Mülkiyeti Kanununun 29. Maddesi gereği; Kat Malikleri Kurulunun 1/3'ünün istemi ile, Kat Malikleri Kurulu Olağanüstü Toplantı çağrısının yapılması için imza toplayarak, bu imza listesini Yöneticiye İadeli Taahhütlü mektupla tebliğ ediniz.
(2) İadeli mektubun PTT ve sizde kalan makbuzunda "Gönderen Islak İmzalı Kat Malikleri Kurulu Olağanüstü Toplantı İstemi" cümlesini yazınız. (Bu tedbir yöneticinin mektubun içeriğine yasal süre geçtikten sonra itiraz edememesi içindir)
(3) Toplantı Gündeminde
  1. Yöneticinin görev süresi kapsamında, icraat ve mali bilgileri içeren FAALİYET RAPORUNUN ibrasının görüşülmesi
  2. Denetçinin DENETİM RAPORUNUN ibrasının görüşülmesi
  3. Yönetici Seçimi
  4. Denetçi Seçimi
,
olarak belirleyiniz.

Aşağıda örnek verilmektedir.

Tarih  : ... / ... / .... (tebligatın yazıldığı ve imzalandığı tarih)
Konu : .............. Apartmanı Kat Malikleri Kurulu Olağanüstü Toplantı İstemi

Sayın Yönetici .... ..... (Yöneticinin Adı Soyadı)

(1) Son zamanlarda Kat Malikleri Kurulu adına yapılan usulsüz tahsilat ve ödemelerin tespiti ve diğer konularda yaşanan aksaklıkların görüşülmesi ihtiyacı gereği Kat Malikleri Kurulu ... / ... / ..... tarihinde olağanüstü toplanacaktır.

(Toplantı tarihi tebligatın yöneticiye ulaştığı tarihten itibaren 21 gün içinde olmalı. Siz Yazdığınız ve postaya vereceğiniz tarihten itibaren 30 gün hesaplayıp belirlenen tarihi hafta sonuna gelecek şekilde ve öğleden sonra saat belirleyerek belirtiniz. Ayrıca belirlediğiniz tarihi toplantının 1. oturumu olup, toplantı yeter sayısı elde edilemediği takdirde bu tarihten itibaren 7 gün sonra 2. oturumun yapılacağını belirtiniz.)


(2) Toplantı İstemi Yeter sayısı Kat Mülkiyeti Kanunun 29. maddesi gereği Kat Malikleri Kurulunun 1/3'ü kadardır. Bu sayıyı ifade eden Kat Malikleri İsim ve imza Listesi aşağıda bilginize sunulmaktadır.

Toplantı çağrısının usulüne uygun olarak yapılmasını ve tebliği gereğini Saygı ile arz ederiz.

Toplantı Gündemi :

1. Yönetici Faaliyet Raporunun ibrasının görüşülmesi
2. Denetçi Denetim Raporu ibrasının görüşülmesi
3. Yönetici Seçimi
4. Denetçi Seçimi
5. Dilek ve Temenniler

(Kat Malikleri Kurulu üyelerinin en az 1/3'ü kadar isimleri ve imzaları listesini yazınız.)

Yönetici toplantı çağrısını usulüne uygun olarak yapmak zorundadır. Aksi Takdirde HAKİM MÜDAHALESİ talep edebilirsiniz.

Toplantıda Yönetici ve Denetçiyi ibra ETMEYEREK ibrasının MAHKEMEDE görüşülmesini sağlayınız. Müteahhit firmaya an itibarı ile ödeme yapmayınız. Kat Malikleri Kurulu Olağanüstü Toplantısı yapılacağını ve gerek duyuyorsa kendisinin İcra Takibi başlatmasını öneriniz. Müteahhit İcra Takibi başlatırsa en geç 7 gün içinde ilgili icra dairesine BORCUN TAMAMINA itiraz dilekçesi vererek Müteahhidin alacağını ispat etme yükümlülüğünü talep etmiş olacaksınız.

Bu aşamadan sonra PROFESYONEL HUKUKİ YARDIM alarak, yönetici ve denetçi hakkında, yaşanan usulsüzlüklere neden olduklarından hesap sorunuz.

 


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler