Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Site asansörlerinin TSE'ye uyumlu hale getirilmesi

Başlatan se7enup, Mart 23, 2015, 10:35:13 ÖÖ

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Merhaba,
2014 yılından itibaren yöneticisi olduğum 4 binası ve 4 asansörü bulunan sitede eski yönetim zamanında 2013 tarihinde asansörlerimizin TSE yönetmeliğine uygun olması için asansör firmasından teklif alınmak suretiyle asansörlerde revizasyon yapılmış. Ardından TSE kontrolü yapılarak asansörlerimizin TSE'ye uygunluk belgesi (yeşil) alınmış. Daha sonra biz yönetimi Haziran 2014'te devir aldıktan 2 ay sonra bize TSE tarafından ekipler gelip yeniden rapor düzenledi ve TSE'ye uygun olmadığı tespit edilerek asansörlerimize kırmızı (kullanılması tehlikeli) raporu verildi. Bunun üzerine ekim ayında kat malikleri ile toplantı yaptık, fakat asansörlerin yaptırılması ile ilgili bir karar alınamadı. Bu durumun araştırılması gerektiği üzerinde karar verdik. Karar defterine herhangi bir yazı yazılmadı. Daha sonra durumu araştırdık ve asansörlerimizin kumanda panolarının da değiştirilmesi gerektiğini öğrendik. Aksi takdirde asansörlerimizde bir yaralanma vs gibi durumlar olduğunda yönetim direk sorumluymuş. Bu nedenle Mart 2015'te tekrar toplantı talep ettik ve 42 kişilik sitede 6 kişi toplantıya katıldı. Fakat kat malikleriyle telefonda yaptığımız görüşmede çoğu kişi asansörlerimizin yaptırılmasından yanaydı. Bu nedenle karar defterine asansörlerimizin TSE'ye uygun olarak yaptırılması karar verilmiştir yazıp tek tek daire sahiplerine gidip karar defterine imza attırıyoruz. Bu şekilde aldığımız karar oy çoğunluğu sağlanması halinde geçerli olur mu? Toplantıda 6 kişi vardı, fakat 42 kişinin yarısından fazlası imzalayıp onaylayacak. Toplantıya katılım olmadan karar defterine kişilerin imzalaması sonucu alınan karar geçerli olacak mıdır? Yoksa bu konuda yönetim olarak bize ileride dava açılıp, toplantıya az kişi katılmasına rağmen karar alındı denilebilir mi?
Eğer karar geçerli olmazsa biz ne yapmalıyız?
Yardımlarınızı rica ederim
Altan Alansu
Linkback: Site asansörlerinin TSE'ye uyumlu hale getirilmesi


  • Gösterim 4,285 
  • Kat Mülkiyeti İle İlgili Soru ve Paylaşım Bölümü
  • 0 Yanıtlar

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler