Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Ortak Alan

Başlatan Grkn, Ağustos 03, 2021, 02:26:09 ÖÖ

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sahibi olduğum yazlıktaki ortak kullanım alanlarının tam olarak resmi halini öğrenmek için nereye başvurmalıyım

Site içerisinde yeralan ortak kullanım alanlarına yapılmış olan sundurma merdivan altı kapama vs gibi yapılar imar barışı ile resmileştirilebilirmi

Ortak kullanım alanlarının ihlallerinde şikayet birimi belediye mi savcılıkmıdır
Cevaplarsanız sevinirim iyi çalışmalar dilerim Linkback: Ortak Alan


  • Gösterim 688 
  • Kat Mülkiyeti İle İlgili Soru ve Paylaşım Bölümü
  • 1 Yanıtlar
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş YapSahibi olduğum yazlıktaki ortak kullanım alanlarının tam olarak resmi halini öğrenmek için nereye başvurmalıyım

Site içerisinde yeralan ortak kullanım alanlarına yapılmış olan sundurma merdivan altı kapama vs gibi yapılar imar barışı ile resmileştirilebilirmi

Ortak kullanım alanlarının ihlallerinde şikayet birimi belediye mi savcılıkmıdır
Cevaplarsanız sevinirim iyi çalışmalar dilerim 
Merhaba sayın Grkn

Ortak kullanım alanları, konutlar, havuz, peyzaj, otopark vb. tüm alanları mimari projede ve inşaat projesinde görebilirsiniz. Bunu genellikle müteahhit firmada bulabilirsiniz, eğer kendilerine ulaşamıyorsanız bağlı bulunduğunuz tapu müdürlüğü, belediye fen işleri müdürlüğü gibi birimlere müracaat etmeniz gerekbilir.

İmar barışı yapının kayıt altına alınması için vatandaşlara sunulmuş bir hizmettir. Kaçak yapıya ekleme yapılmasına müsaade etmez, bir önceki paragrafta bahsettiğiniz projeyi elde edebilirseniz, projede böyle bir yapı olmadığını, projeden sonra, imar barışına başvurmadan önce yapıldığını belediyeye şikayet olarak iletebilirsiniz.

Ortak kullanım alanlarının ihlalleri önce belediyeye dilekçe ile bildirilir, ardından belediye çözüm bulamazsa, kendilerinde alacağınız tutanak ile hakim müdahalesi isteyebilirsiniz.

Umarım sizlere faydalı bilgiler sunabilmişimdir.
Saygılar...

 
Murat Çetin
Metrekare Yönetim

Yazmış olduğum tüm cevaplar bilgi paylaşımı ve yardım amaçlıdır, hukuki geçerliliği garanti edilmemekte olup, hukuk danışmanlığı almanızı tavsiye ederim.


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler