Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Kömurlük kullanımı

Başlatan Dinç, Ekim 08, 2016, 01:28:21 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Herkese merhaba Benim oturdugum bina 5 katlı giriş bakkal bakkal efendi binanin kömürlügüne binanin yan tarafindan kapı açtı kömürlügü depo olarak kullaniyor ayrica binaya ait olan bahceye masa sandalye atip cafe olarak kullaniyor bakkal kiraci bakkalin mülk sahibi benim alt katimda oturuyor ben haric hiç kimse ses cikarmiyor bu nedenle sinirlerim bozuluyor ne yapmam lazim.Saygılar
Linkback: Kömurlük kullanımı


  • Gösterim 3,389 
  • Kat Mülkiyeti İle İlgili Soru ve Paylaşım Bölümü
  • 1 Yanıtlar
#1
Sayın <Dinç>

Öncelikle, "bakkal efendi" şeklindeki ifadeleriniz, sizi gerçek dışı öz güvene sevk edebilir. 634 sayılı Kat Mülkiyeti Kanunu ve diğer bağlantılı kanunlar sizin haklarınızı korumaktadır. Gerekli müracaatlarla çok kolay bir şekilde hakkınız olan durumları eski haline getirebilirsiniz.
Şöyle ki,

(1) Her hangi bir kat maliki; (binadaki daire sayısı kadar miktarda olan) Kat Malikleri Kurulunun en az 4/5'i ile imza altına aldığı karar mevcut değilse, tadilat ve tesis yapamaz.

Yaptı ise, usulsüzdür. Usulsüz yapılan uygulama ve kararlara itiraz süresi bakımından zaman aşımı yoktur.
İtirazınızı önce bina yönetimine makul bir süre vererek (Örneğin 30 gün) yasaya aykırı yapılan tadilatların eski haline getirilmesini aksi takdirde, Yöneticiye "Görevi İhmal" suçundan hakkında şikayette bulunulacağını içeren bir İHTARNAME gönderiniz. Bu ihtarnamenin gönderme yöntemi NOTER olsun. Böylece İHTARın içeriği inkar edilemez.

(2) Yönetici verdiğiniz makul sürede tadilatı eski haline getirmedi ise; Evinizin bulunduğu yerleşim yeri içindeki Sulh Hukuk Mahkemesine Yönetim aleyhine, "El Koymanın Engellenmesi ve Eski Haline Getirme isimli" dava açınız. (Burada ticarethane sahibine karşı dava açmak zorunda değilsiniz. Çünkü ortak alanları işgal etmiş)

(3) Bahçeye masa, sandalye konması ve kullanılması belki Kat Malikleri açısından anormal gözükmese de, ticarethane sahibinin bu masaları ticaret amaçlı kullanması ilgili yasaya aykırıdır. (Maliye, Haksız rekabet vs.)

Bu konunun da yönetim tarafından düzeltilmesi için yöneticiye aynı ihtarname içinde konu hakkında talepte bulunabilirsiniz.

Ayrıca, ticarethane sahibinin tutum ve davranışları, ticaret yasalarına da (ruhsat gibi konularda) uygun olmadığından, öncelikle Çevre Görünümü ve bu şekilde çalışma ruhsatı olmadığından belediyeye, her hangi bir yakındaki ticarethane de haksız rekabet iddiası ile Maliye Bakanlığına konu hakkında şikayette bulunabilir.

Bunlar, benim Kat Mülkiyeti Kanunu hakkında bilgi sahibi olduğumu düşündüğüm için yaptığım yorumlar.
Konu hakkında uzman ve profesyonel kişi(ler) ile hizmet sözleşmesi imzalayarak konu hakkında başarılı sonuç alacağınız ortada.
Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler